"Ben jij bang?", vraagt Wannes aan Keetje. "Nee hoor, helemaal niet", antwoordt Keetje. Wannes is eigenlijk wel een beetje bang, maar dat laat hij natuurlijk niet aan Keetje mer ken. "Vind je het ook niet een klein beetje spannend?", vraagt hij. Ja, een beetje spannend vindt Keetje het wel. Want het is erg donker, hier in deze schuur. M£ERMWZEW Tekst: Carolien van de Kreeke Illustraties: Herman Nauta, www.hermannauta.nl gezegd dat vleermuizen tijdens hun winterslaap ondersteboven aan het plafond hangen."Ja, daar zie ik wat", fluistert Keetje. En ja hoor, daar, in de hoek, hangen enkele vleermuizen. Wannes en Keetje blijven stil staan en kijken goed. De vleermuizen hangen doodstil aan een balkaan het plafond. Voetje voor voetje gaan Wannes en Keetje iets dichterbij staan, zodat ze ze goed kunnen zien. "Ik weet wel waarom ze vleermuizen heten", fluistert Wannes. "Hun lijfje met harige vacht lijkt precies op dat van een muis." Keetje knikt. "Bijzonder dat ze zich met hun poten vasthouden, terwijl ze slapen." Ze blijven nog even kijken en sluipen dan zachtjes terug naar boer Piet. "Kom in het voorjaar nog maar eens langs", zegt hij. "Dan kunnen we ze in de avondschemer zien vliegen!" Boer Piet had gezegd dat ze een keer naar de vleermuizen mochten komen kijken. Die houden in zijn schuur hun winterslaap. Nu is het avond, het is al donker. Wannes en Keetje lopen met een zaklamp door de schuur, op zoek naar de vleermuizen. Boer Piet vertelde dat vleermuizen helemaal niet eng zijn. Het zijn juist nuttige beestjes die muggen vangen. "Ik voel iets in mijn gezicht", zegt Keetje. Wannes schijnt met de zaklamp. "Je kwam tegen een spinnenweb", zegt hij. Met de zaklamp speuren ze het plafond af. Want boer Piet heeft ZEEUWS -22-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 26