Ik schilder het liefst met paletmes en grove kwast. Geen al te fijne details. Ik schilder graag op een groot doek en als ik het toch op een klein formaat doe, dan zou het een uitsnede kunnen zijn van een groter geheel. Ik schilder meer in sferen dan precies naar de werkelijkheid. Als je mijn schilderijen ziet, dan proefje de Zeeuwse openheid, de ruimte. Bijna altijd schilder ik water of zee en land, in allerlei vormen. Ik laat het landschap ontstaan als oergrond. Ik pro beer in mijn schilderijen een sfeer te leggen, zoals je bijvoorbeeld in Saeftinghe kunt ervaren, op de schorren, in de karrevelden, bij het water, de dijken en de akkers. Ik schilder veelal met acrylverf, maar soms gebruik ik als afronding olieverf. Ik meng ook vaak zand door de verf. Je krijgt dan een driedimensionaal effect. Dat geeft nog beter weer wat ik zelf ervaar. Mijn schilderijen bouw ik laag voor laag op. Vooraf denk en fantaseer ik soms een lange tijd over hoe ik het schilderij zal opzetten. Welk thema, welke vorm en welk formaat zal ik gaan gebruiken? Ook tijdens het schilderen gaat dat proces door. Soms lig ik in bed en bedenk hoe ik de volgende dag verder zal gaan. 's Nachts vul ik het, als het ware, al in. Tijdens het schilderen kunnen er zich veranderin gen voordoen die ik niet had voorzien. Zo bouw ik mijn schilderij op, laag over laag. Mijn schilderen 'j0jgg0!£&& Ir wif Soms ben ik buiten schetsmatig bezig op een plekje dat mij boeit en maak ik foto's om de sfeer te pakken. Dat lukt nooit precies; de werkelijkheid is veel mooier, veel grootser. Het is de ervaring van de stilte, de rust en de leegte die je zelf moet onder gaan. Alle natuurelementen die je in jezelf kunt opnemen. Ik wil die stilte, de rust en mijn verwon dering over de Zeeuwse natuur overbrengen aan degene die mijn schilderijen bekijkt. Ik werk het liefst alleen in mijn atelier, verdiept in mijn eigen gedachten. Ik kan me dan helemaal van de wereld afsluiten en ongestoord en gedreven de ideeën uit mijn hoofd op het schilderslinnen weergeven. 1^ J. van den Boom is redactielid van zeeuwslandschap Pieces of earth Pagina 4 Slikken en schorren Schilderij links Landen water2 Strekdam kan soms een langdurig proces zijn, ook door het telkens weer laten bezinken van wat ik al gedaan heb. De natuur is voor mij onvoorspelbaar. Elke dag is die weer anders: de kleur van de velden, het licht, de luchten, de glinstering in het water. Dat boeit mij enorm. Ik probeer dit weer te geven op mijn eigen manier, vaak driedimensionaal, grillig in zijn verschijningsvormen. De natuur is voor mij stilte, rust, zonder eventuele verstorende elementen zoals mensen of dieren. ZEEUWS -

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 5