NI Het Zeeuwse Landschap heeft vijf inlagen in eigendom en beheer. Sinds kort heeft de Inlaag Oesterput er een 'attractie' bij. Begin april is er namelijk een kunstmatig broedvogeleiland gerealiseerd. Het biedt visdieven extra broedgelegenheid. Dit is een initiatief van stichting Kustbroedvogelfonds en stichting Het Zeeuwse landschap en is tot stand gekomen met financiële steun van Roompot Vakanties, Vogelbescherming Nederland, de Stern Groep, het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland en het Kustbroedvogelfonds. Vi/IÊÊ 'Sterre' broed- vogeleiland in Inlaag Oesterput. (H. Simons) Visdief. (C. Jacobusse) K/Ai ZEEUWS - De vijf inlagen van Het Zeeuwse Landschap liggen op Noord-Beveland, aan de rand van de Oosterschelde. Van west naar oost zijn dat de Inlaag Thoornpolder, Inlaag Keihoogte, Inlaag Vliete-polder, Inlaag 's-Gravenhoek en Inlaag Oesterput. De inlagen Thoornpolder en Vliete- polder zijn voor een groot deel begroeid met riet, waar de bruine kiekendief, de roerdomp en het baardmannetje zich thuis voelen. De inlagen 's-Gravenhoek en Oesterput zijn heel anders van aard en bestaan vooral uit open water. Op enkele eilandjes daarin broeden vooral visdieven en kokmeeuwen. KUSTBROEDVOGELS IN DE ZEEUWSE DELTA Een aantal soorten kustbroedvogels, waaronder de visdief, heeft onvoldoende broedgelegenheid. Dit is onder andere vastgelegd in het door Rijks waterstaat opgestelde Natura 2000-beheerplan Deltawateren. Het stelt dan ook voor om extra broedplaatsen te creëren, onder meer met kunst matige broedvogeleilanden. Naast de aanleg van permanente eilanden vormen drijvende eilanden een goed alternatief voor broedende visdieven. Elders in Nederland en Europa zijn hier al posi tieve ervaringen mee opgedaan. Een eiland vormt voor de visdief en andere kustbroedvogels een veilige broedplek. Rovers als ratten en vos sen zullen het eiland niet snel bereiken. De Inlaag 10-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 10