TERRA MARIS Wilde eend in de tentoonstelling Camouflage Kunstenaars. (S. van Rijswijk) NIEUWE TENTOONSTELLING Vandaag gingen we naarTerra Maris om de nieuwe tentoonstelling Camouflage Kunstenaars te zien. Eerst zagen we een reuzenwiebelspel dat geschilderd was als een zebra. We moesten proberen het balletje in het mid den te krijgen. Best moeilijk! Ook was er een filmpje over mensen die zich camoufleerden zoals soldaten.Toen was er een vitrine waarin ze veertien dieren in het riet hadden verstopt. Dit was echt supermoeilijk want ik kon er maar acht vinden. Maar toen iemand ze aanwees zag ik ze wel. Verder was er een mannetjes- en een vrouw tjeseend. Het mannetje is veel mooier, maar het vrouw tje zie je bijna niet als ze op het nest zit. Wel handig dus. Daarna ging het over uilen en bommenwerpers. Die zijn allebei zo stil datje ze niet hoort en ziet. En er was een verstopspel. Hier moest je de knoppen van de foto's die bij elkaar horen tegelijk indrukken. Superleuk. Toen duwde ik een knop in en hoorde ik het geluid van een roerdomp. Raar geluid, net een toeter. Je zag dat een roerdomp in het riet beweegt als het waait. Dan zie je hem niet. Verderop was er iets over kik kers en padden en zag je een foto van een man die aan een pad likte. Gadver! Ook waren er camouflage kunstwerken. Toen zag je iets over slangen en een foto van een heel gek hondje dat door een slang was gebeten. Aan het einde waren nog vissen die zand nadoen en vlinders die slangen, blaad jes en uilen nadoen zodat ze niet worden gevangen. Daarna speelden we nog een potje camouflage mikado en nog een spel met dieren. Ik vond het superleuk om te doen! Het leukste waren de roerdomp, de slangen en de spelletjes. Sem van Rijswijk, 7 0 jaar ,ZE6UWS ZOMER OP TERRA MARIS Het is weer zomer en dat betekent voorTerra Maris elke dag meerdere'Natuurbelevings-activiteiten'. Enkele voorbeelden: De soep van tuinman Geert, De geheimen van de landschapstuin, De vogel van de dag en Wonder- waterwereld. Sven van Rijswijk MIDDELEEUWS FESTIJN Hoogtepunt van de zomeractiviteiten is het Mid deleeuws Festijn. Onder de naam Spijzen en Spelen wordt deze dit jaar maar liefst vijf keer gehouden. De festijnen staan bol van middeleeuwse activiteiten zoals: broodbakken, speerwerpen, motte-toren bestormen, paardrijden, waarzeggen, mosterd maken, zoutzieden, beenhammen en middeleeuwse spellen. Spijzen en Spelen vindt deze zomer plaats op 26 juli en op 2,9,16 en 23 augustus. SCHARRELKIDSCLUB Ook deze zomer zal Terra Maris in samenwerking met IVN de Scharrelkidsclub organiseren. Enthousiaste vrijwilligers uit heel Nederland gaan elke dag met kinderen op pad om de natuur te beleven en zich te verwonderen over al het moois in en rondom Terra Maris. De Scharrelkids doen tussen 16 juli en 28 augustus elke dag twee activiteiten. Behalve op zaterdag, dan zijn ze een dagje vrij.

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 20