mm ra Maris is onderdeel van stichting eeuwse Landschap. ateurs van stichting Het Zeeuwse La kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. WOLKEN VAN VLINDERS Van de ongeveer zestig soorten dagvlinders die we in Zeeland kunnen zien, zijn er tot nu toe vierentwintig in de landschapstuin van Terra Maris waargenomen. Een respectabel aantal. Daar zitten hele algemene soorten tussen als kleine vos, groot koolwitje of icarusblauwtje. Maar er zijn ook waar nemingen van bruin blauwtje of koninginnenpage, beide zeker geen alledaagse verschijningen. Vlinders stellen eisen aan hun omgeving. Ze moeten voedsel kunnen vinden in een over zichtelijk leefgebied met de nodige oriëntatie punten, zoals in de landschapstuin de hagen of de beuk in het hooiveld. Daarnaast hebben ze plekjes nodig waar ze zich kunnen opwarmen of beschutting vinden tegen de wind. De vlinder tuin van de landschapstuin is daar speciaal op ingericht. Vlinderstruiken en vlindervriendelijke bloemen en planten zorgen voor voldoende voedsel. Daaromheen staan de hagen en struiken die zorgen voor beschutting tegen de wind en een warme omgeving. Op een warme februaridag wordt er soms al de eerste vlinder gezien, zoals de kleine vos vorig jaar zelfs al op 4 februari. Dat was erg vroeg. Vanaf eind maart/begin april verschijnen er steeds meer soorten in de tuin. Citroenvlinder, dagpauwoog en klein koolwitje zijn soorten die u dan kunt zien. Het vlinderseizoen loopt zo ongeveer door tot in september, maar voor sommige soorten kan het zelfs voortduren tot in oktober. In de landschaps tuin treft u de hoogste aantallen in juli en augustus aan, wanneer de zoete lucht van de volop bloeiende buddleja's door de hele vlinder tuin geurt. Op een mooie zomerse dag treft u daar dan wolken van vlinders op aan. Distelvlinder, dagpauwoog, atalanta en groot koolwitje zult u dan zeker zien. Maar ook andere plaatsen in de tuin zijn uitermate geschikt voor vlinders. In het hooiland zitten in het hoge gras bruin en oranje zandoogje, en achterin de tuin, meer tegen het bos aan, zult u het bonte zandoogje zien fladderen. Kortom, een extra reden om een bezoekje te brengen aan Terra Maris. Jan Tuin, tuinman van Terra Maris Icarusblauwtje. (E. Speksnijder) foto links: Wonderwater- Wereld in de heem- tuin van Terra Maris. (Terra Maris) Rups van koninginnenpage. (E. Speksnijder) 7- LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 21