mW £^Wi»f''v Vos. VOSSENRASTERS (C. Jacobusse) Vanaf dit voorjaar experimenteert Het Zeeuwse Landschap met vossenrasters. Dat zijn speciaal ontworpen omheiningen die bedoeld zijn om vossen uit een (deel van een) natuurgebied weg te houden. Dat gebeurt alleen in terreinen die door vossenbezoek onevenredig veel schade kunnen lijden, zoals weidevogelreservaten en broedgebieden van kolonievogels. Wij pasten dit voorjaar verschillende typen toe. Soms plaatsten we alleen gladde draden die onder stroom staan (schrikdraadrasters). Die zijn geplaatst in delen van de Yerseke Moer en van de Koude en Kaarspolder. In de Sint-Laurense Weihoek gebruikten we fijnmazig gaas, waar aan de bovenkant aan weerszijden schrikdraad bevestigd is. Het zijn beproefde methoden, die elders hun nut hebben bewezen. Tot op dit moment (begin mei) blijken de rasters die Het Zeeuwse Landschap geplaatst heeft voldoende effectief. Terwijl buiten de omrasterde gebieden veel predatie door vossen wordt waargenomen, blijft het binnen de 'exclosures' rustig. Hopelijk weten we dat zo te houden! Chiel Jacobusse Het koetshuis van LANDLUSTWEER AANGEKOCHT LandgoedLandlust. Stichting Het Zeeuwse Landschap is sinds (C. Jacobusse) september 2015 opnieuw eigenaar van het ZEEUWS - historische koetshuis op het landgoed Landlust in Heinkenszand. In 1957 schonk Jonkvrouwe Susanna van Citters het landgoed, met het koetshuis, aan ons. In 1979 is het sterk vervallen monumentenpand helemaal gerestaureerd en tot kantoorruimte verbouwd. Het koetshuis gebruikten we vervolgens zelf als kantoor. Eind 2007 verkochten we het koetshuis aan Stichting Monumenten Goes, waarbij een voorkeursrecht tot koop door Het Zeeuwse Landschap in de verkoopakte werd opgenomen. Medio 2015 ging het pand in de verkoop. We maakten gebruik van het voorkeursrecht en kochten het pand aan. Hiermee is het landgoed weer grotendeels in eigendom en beheer bij Het Zeeuwse Landschap. Het voormalige jachthuis - bekend als 'Het Huis Landlust'- is niet van ons. Particulieren

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 28