J GABRIEL WILM F 'é&SËgSaii v jr JAAR 1936 12016 bewonen het. Op dit moment huurt de Stichting Huisartsendienstenstructuur Zeeland het koetshuis als kantoorpand. Landlust ligt op de zandrug waarop zich ook de dorpskern van Heinkenszand bevindt. Het oostelijke deel heeft een parkachtig karakter, met gazons, een ronde waterpartij, struiken en loofbos. Op Landlust zijn vele stinzenplanten en bosvogels te vinden. Door het bos lopen enkele onverharde paden die vrij toegankelijk zijn voor wandelaars. BOERDERIJTUIN HOEVE VAN DER MEULEN De vaste vrijwilligers van Hoeve van der Meulen en medewerkers van de Afdeling Noord van Het Zeeuwse Landschap hebben naast de museumwoning een boerderijtuin aangelegd. Deze tuin heeft een kruisvorm gekregen, omdat deze vorm goed past bij de van origine Roomse hoeve. In de met buxus omgeven plantvakken zullen dit seizoen allerlei bekende en minder bekende ('vergeten') Stefan Haaij EVfe r- «W- KB» tUKP groentes worden aangeplant. Het gaat om soorten als oerprei, pastinaak, snijsla, bloemkool, radijs en haverwortel. In het gedeelte langs de voormalige Zuidweg worden bekende ouderwetse sierplanten geplant, zoals goudsbloemen, pioenrozen, afrikaantjes en dahlia's. Als u nieuwsgierig bent geworden en een keer een kijkje wilt nemen, dan is de dinsdagochtend hiervoor een uitgelezen moment. De vrijwilligers werken dan in de tuin en zullen u vast en zeker meer willen vertellen. Erik Speksnijder Mijn vader richtte onze camping Ons Buiten in GabrielCoppoolse. 1970 op. Het kwam op de plek van een oude (A.Frisch) boomgaard. Hierdoor hadden de gasten toen al het pure gevoel midden in de natuur te kamperen. Sindsdien bleven groen, natuurlijke vormen en Zeeland altijd belangrijke thema's bij de inrichting van de camping. Voorheen investeerden campings vooral in facili teiten, zoals speeltuinen en zwembaden en in thematisering. Wij zoeken nu ook naar verbinding met de omgeving, de cultuurhistorie en de natuur. De voorzieningen samen met de omgeving vor men de beleving. Ik ben dan ook geïnspireerd door de zogenoemde 'permacultuur': het vormgeven van een leefomgeving op een ecologisch duurza me en economisch stabiele wijze. De ecosystemen in de natuur vormen hierbij een voorbeeld. Dit betekent voor mij datje de natuur niet alleen moet beschermen, maar ook moet active ren. De mens moet zich nuttig gedragen, de natuur dienen en versterken. Dat doen wij op Ons Buiten bijvoorbeeld door planten als onkruidbestrijder in te zetten. We passen beplanting toe die de bio diversiteit bevordert. We poten eetbare planten, zoals appelbessen, venkel en andere groente- en fruitsoorten voor de natuurbeleving. We kiezen altijd voor soorten die de bodem verbeteren. Met ons bedrijf in Oostkapelle zoeken wij de ver binding natuurlijk vooral met de ons omringende natuur in de Manteling van Walcheren. Wij zijn dankbaar dat organisaties als de jarige stichting In de nieuwe Het Zeeuwse Landschap en anderen de natuur in boerderijtuin van dit duin- en bosgebied beschermen en voor de Hoeve van der toekomst behouden. Uiteraard zijn we donateur. Meulen. Mijn gasten en ik komen graag en geregeld in de (C.van deKreeke) Manteling. Ik feliciteer Het Zeeuwse Landschap met wat in 80 jaar bereikt is. Blijf de Zeeuwse natuur voor de toekomst beschermen; dat is noodzakelijk. Van mij zou de organisatie echter in het beheer en gebruik van de natuur nog meer verbinding mogen zoeken met de mens. Met het aan Het Zeeuwse Landschap verbonden Terra Maris zijn we al in gesprek om daar invulling aan te geven. Wij zien erg uit naar die versterkte verbinding! Gabriel Coppoolse Campingpark Ons Buiten, Oostkapelle ZEEUWS -25-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 29