Mijn vader was naast tandarts een fervent en fana tiek kunstschilder. Wat dat betreft heb ik de passie voor tekenen en schilderen niet van een vreemde. Overigens is mijn hele, in de zeventiende eeuw uit Italië gekomen, familie kunstzinnig. Ik groeide op in Aerdenhout en tekende al op zeer jonge leeftijd; wat wil je met zo'n schilderende vader. Zo ontdekte ik al heel vlug de onbegrensde en onbe kende mogelijkheden bij het schilderen. Ik maakte mijn vader vaak mee als hij thuis aan het schilderen was en ik de geur van olieverf opsnoof. Na de HBS werd ik, na een studieTekenen en Kunst geschiedenis in Eindhoven, tekenleraar met uiteraard ook kunstgeschiedenis in mijn lessenpakket. Daarna soms met deels de afwezigheid van licht, met duister nis en veel schaduweffecten. Ik hou van het spelen met licht, de ongereptheid en directheid van de natuur in al zijn vormen. Het is prachtig om dat te kunnen schilde ren waar mijn hart naar uitgaat. Het geeft me een grote mate van bevrediging. De zee en de duinen boeien mij het meest. De zee is altijd in beweging en het is een uitdaging om dat op het schilderdoek vast te leggen. Ik maak veel schetsen van de zee en duinen bij Domburg of op de Kop van Schouwen. Thuis in ons atelier werk ik die uit. Ik ben soms, raar genoeg, een toeschouwer bij mijn schilderen. Ik voeg elementen toe aan mijn com posities of laat ze juist weg. Soms ben ik verwonderd over wat onverwacht, niet gepland ontstaat. Zee 39 «ÜGPI wilde ik meer zelfstandig zijn en heb ik les gegeven op diverse plaatsen, waaronder in Engeland. Daar leerde ik mijn huidige vrouw, Andrea Cook, ken nen. Zij is architecte en ook een begenadigd kunst schilder. Nadat we het besluit hadden genomen om in Nederland een opleidingsinstituut voor kunst en alle bijbehorende technieken op te zetten, zijn we in 2003 op Tholen terechtgekomen. Het eiland trok ons aan door enerzijds zijn pittoreske karakter en anderzijds zijn ligging midden in de Delta met al zijn natuur. Het schilderen geeft me een innerlijke stilte, tevreden heid en een mystiek gevoel. Ik verbeeld geen mensen in mijn schilderijen. Daarmee zou het een apart verhaal worden; ik wil daardoor niet worden afgeleid. In het landschap is voor mij meer dan genoeg te ontdekken. Ik schilder het liefst met veel kleurschakeringen, het onverwachte. Met sprankelende lichteffecten, maar Francesco schildert en tekent veelal 'zoekend' figuratief en geeft, vooral in zijn schilderijen, iets mystieks weer. Hij heeft, samen met zijn vrouw Andrea Cook, geëxposeerd in binnen- en buiten land. In hun atelier aan de Hoogstraat 28 in Tholen ontvangen zij regelmatig cursisten uit de wijde omgeving. Vanaf 1 juni 2016 wordt Francesco's werk circa drie maanden tentoongesteld in Terra Maris in Oost- kapelle. Meer weten? Kijk op www.antonietti.nl. Het geeft de juiste vrijheid aan mijn penseel. Ik werk vaak aan twee of drie doeken tegelijk. Daardoor kan ik het gemaakte even laten bezinken en krijg ik er weer een frisse kijk op voordat ik verder werk. Meestal zet ik het landschap op in de breedte, panorama-achtig, zoals je het ook in werkelijkheid ervaart; met een brede kijk op de natuurlijke ele menten. Dit in tegenstelling tot de staande portret ten die ik meestal in opdracht maak. Ook het maken van etsen, vaak dorps- en stadsgezichten, hoort bij mijn palet van tekenen en schilderen. De afwisseling in het toepassen van verschillende technieken met acryl, olieverf en etsnaald is voor mij heerlijk, verfrissend en inspirerend, y J. van den Boom is redactielid van zeeuwslandschap Zee 11

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 5