TERRA MARIS Bij 'Woning gezocht' leer je bijvoorbeeld meer over het huishouden van de mier, over de onneembare LANDSCHAP mee is omgegaan. Je ziet meteen waar ze wel wat en waar ze niets mee gedaan hebben. De leiding is hierbij heel belangrijk."Wat is er veranderd in de bijna vijfentwintig jaar dat je hier vrijwilliger bent? "Het werk is hetzelfde, de plaatsen en de mensen zijn gewisseld. Maar het leuke van Terra Maris vind ik de omgeving en de gezellige sfeer onderling. Wat ik heel leuk vind is dat vrijwilligers als collega worden gezien en niet als'maar'een vrijwilliger. Jullie vinden vrijwilligers echt belangrijk." Terra Maris heeft zoveel verschillende activiteiten voor scholen waarvan jij het materiaal verzorgt. Heb je een favoriet? "Met Willy het bos in en Stampertje, het duinkonijn... eigenlijk de konijnen dus!" Hoe lang blijf je ons nog helpen? "Zolang ik het leuk vind en gezond blijf. Het is gewoon ook elke week een leuk uitstapje."Tot slot nog een leuke anekdote? "Wat heel leuk was: een tijdje geleden hielp ik bij een activiteit en werd ik herkend door een oud-leerling van mij. Juf Annie, zei hij. Ik had hem niet herkend, hoor. Gut, stond Marijn daar met zijn kinderen. Leuk hoor. De tijd vliegt!" Dank je wel Annie, voor alle jaren trouwe hulp en dit interview. Carolien Schaap WONING GEZOCHT! Terra Maris presenteert voor het eerst een najaars- en winterexpositie. De tentoonstelling die van oktober tot april 2017 te zien zal zijn heet 'Woning gezocht'. Bij deze expositie ga je als museumbezoeker op visite bij een aantal dieren die je in Zeeland kunt tegenkomen. Hierbij laten we de manier zien waarop de dieren 'gehuisvest' zijn. Bijna elke soort heeft wel een plek waar het kan schuilen, waar de jongen geboren kunnen worden of waar ze in de winter slapen. Verwonder je over de soms verrassende en slimme woonvormen van de dieren. Op de vraag wat ze het leukst vindt om te doen is het antwoord resoluut. "Dingetjes maken. Boekjes, konijnenbrilletjes en andere creatieve dingen." Wat is minder leuk?"Het schoonmaken van het materiaal, vooral als je kan zien dat er respectloos TROUWE ROTS IN DE EDUCATIEBRANDING Toen Annie Hesseling nog in Biggekerke fulltime voor de klas stond hielp ze al met de Jeugd Museumdagen tijdens de herfstvakantie. Na haar loopbaan in het onderwijs belde Ada, vanuit het toen nog Zeeuws Biologisch Museum, met de vraag of Annie wilde komen helpen op de afdeling educatie. Als extra attractie vermeldde Ada de koffiepauze met het personeel om 10 uur.Tegen een lekker kopje koffie zegt Annie nooit nee!

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 20