Interreg North Sea Region ETZEE JAAR 193612016 r wapens van de zeventiende-eeuwse burgerwacht en men kon een kijkje nemen in het Fort Nassau. In het centrum van het plaatsje waren de historische kerk en de oude dorpsschool ook open voor bezoek. Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, Landschapsbeheer Zeeland en Het Zeeuwse Landschap organiseerden deze dag voor de derde keer, met hulp van vele vrijwilligers. We kijken terug op een geslaagde dag! Runa Kuiler EUROPEES PATRIJZENPROJECT Na ruim twee jaar hard werken aan het project Boeren voor Akkervogels krijgt Het Zeeuwse Landschap de komende vier jaar Europese en provinciale ondersteuning. Zo kunnen we dit project verder uitwerken en deel uitmaken van het grensoverschrijdende beschermingsproject PARTRIDGE. Dankzij een Interreg North Sea Region-subsidie kunnen de komende jaren in Engeland, Schotland, Duitsland, Vlaanderen en Nederland tien voorbeeldgebieden van minimaal 500 ha optimaal voor de drastisch in aantallen afgenomen patrijs worden ingericht. Interreg is een Europese regeling, waarbinnen partijen uit meerdere landen samenwerken in projecten voor ruimtelijke en regionale ontwikkeling. De Nederlandse voorbeeldgebieden komen te liggen in West- Brabant en op Schouwen-Duiveland. In het kielzog van de patrijs zullen ook andere akkervogels van de maatregelen profiteren en zal de biodiversiteit in deze landbouwgebieden een sterke impuls krijgen. Voor de akkervogels en boeren op Schouwen betekent dit een extra inzet van kennis en middelen. Ook verdiept het de samenwerking met Poldernatuur Zeeland, Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Vogelbescherming Nederland. Niet alleen Europa draagt bij aan PARTRIDGE, ÜBÜi ook de Provincie Zeeland ondersteunt dit voorbeeldgebied de komende vier jaar financieel. Hierdoor kunnen we op Schouwen het eerste akkervogel-topgebied van Zeeland realiseren. Chris Vreugdenhil European Regional Development Fund EUROPEAN UNION OOK ONZE E-MAILNIEUWSBRIEF ONTVANGEN? Zo'n vier keer per jaar versturen wij een nieuwsbrief per e-mail, met daarin aandacht voor aanstaande excursies, activiteiten en wetenswaardigheden over ons werk. U kunt zich hiervoor aanmelden door een e-mail te sturen naar info@hetzeeuwselandschap.nl. Runa Kuiler Vijfjaar mocht ik me voor Natuurmonumenten inzetten voor natuur en landschap in Zeeland. Jaren waarin ik met veel waardering samenwerkte met Het Zeeuwse Landschap. En jaren waarin ik zag hoe belangrijk het is dat er in Zeeland organisaties zijn die opkomen voor de belangen van natuur en landschap. Misschien is het toeval, maar iedere keer als ik de PZC opensla is er wel een projectontwikkelaar of wethouder die een nieuw bouwplan voor de kust presenteert. Onlangs nog de nieuwste plannen voor een schiereiland in het Veerse Meer met tientallen appartementen, penthouses, een hotel en restaurant. Verschrikkelijk! Om als natuurbeschermers effectief te zijn, nu en in de toekomst, is het essentieel dat de samenleving het belang van gezonde natuurgebieden en mooie land schappen waardeert. Natuur midden in de samenle ving! Bondiger kan ik de opdracht voor natuurorgani saties niet samenvatten. Het Zeeuwse Landschap laat als geen ander zien dat ze die opdracht serieus neemt. Met prachtige projecten zoals het herstel van Hoeve Van der Meulen in Zuid-Beveland en de Kruisdijkschans in Zeeuws- Vlaanderen verbindt het Landschap natuur met de rijke Zeeuwse historie en identiteit. Op bezoekersda- gen komen duizenden mensen om ervan te genieten; uniek in Nederland. Het Zeeuwse Landschap viert zijn tachtigste verjaar dag. Maar als ik kijk naar wat het Landschap bereikt en waar ze zich voor inzet, zie ik een jonge, bevlogen en energieke organisatie. Een organisatie die veel bereikt heeft sinds 1936 én anno 2016 onmisbaar is. Gefeliciteerd! B. van den Boom, hoofd Public Affairs bij Natuurmonumenten ZEEUWS -25-LANDSCHAP (N. Waalboer)

Zeeuws Landschap | 2016 | | pagina 29