ZO WERKT Stefan Haaij rentmeester li I De variatie in werkzaamheden. Ik ben bijna nooit een hele dag met hetzelfde bezig. Stefan is vijfjaar in dienst bij Het Zeeuwse Landschap. Zijn functie als rentmeester ligt in het verlengde van zijn vorige werk bij de Dienst Landelijk Gebied. Hij volgde de opleiding Bos- en natuurbeheer in Velp. Hij woont in Oosterhout (NB). door Carolien van de Kreeke Door het schilder werk bij te houden blijft de Kruisdijkschans in goede staat. (N. van den Berg) Stefan tapt een bakje koffie, in het keukentje van het hoofdkantoor in Wilhelminadorp. Hij moet goed wakker blijven, want hij is deze ochtend met een nauwkeurig werkje bezig: het invoeren van de transacties van de aan- en verkopen van het afgelopen jaar. Wat vindt Stefan het leukst aan zijn werk: "Er mogen natuurlijk geen fouten in het systeem staan." De laatste transactie was de koop van een perceel landbouwgrond van het waterschap, via een vrijwillige kavelruil op Schouwen in het kader van het project'Boeren voor akkervogels'. Daarnaast verwerkt hij de ruiling van diverse kleinere objecten, zoals dijken en sloten, grenzend aan of gelegen binnen enkele van onze terreinen. Met enige trots vertelt hij dat het beheergebied van Het Zeeuwse Landschap het afgelopen jaar met 37 hectare is toegenomen."Daarmee staat de teller op bijna 9700 hectare totaal." Die gebieden heeft het Landschap niet allemaal in eigendom. Ook'in beheer', pacht en erfpacht komen voor. Dat laatste is vooral het geval bij buitendijks gelegen gebieden, zoals het Paulinaschor langs de Westerschelde en de Krabbenkreek in de Oosterschelde."We hebben die in erfpacht van het rijk." Voor twee van de grotere aankopen, in 3de Sint Laurense Weihoek en de Yerseke Moer, kijkt Stefan naar de stand van zaken betreffende de aanvraag Subsidie regeling Kwaliteitsimpuls Natuur en Landschap. "Dit houdt in dat we achteraf subsidie krijgen voor het grootste deel van de aankoop en inrichting van een gebied, mits dat binnen het Natuurnetwerk Zeeland ligt. Na de aankoop van de grond stelt het districtshoofd, samen met de beheerder en ecoloog, een inrichtingsplan voor dit gebied op." Stefan zorgt ervoor dat dit plan op de juiste manier bij de juiste instanties ingediend wordt. Hij laat een aantal dikke ordners zien. "Er komt nogal wat papierwerk bij kijken." Na de pauze, waarin Stefan met een aantal collega's een wandelingetje langs het kanaal van Wilhelminadorp maakt, gaat hij fris verder met een dagelijkse klus: het afhandelen van e-mails. Eén van de berichten is de bevestiging van deelname aan de Z_ ZEEUWS -14- LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 14