r Administratieve klussen. Saai invoerwerk met weinig uitdaging. v "gis 1Ü i i 'fi-i.iT.'.ii'ii.i- in"~ L UDe telefoon gaat. De Fauna Beheer Eenheid (FBE) belt en het wordt een langdurig telefoongesprek. Stefan is ook betrokken bij de uitvoering van het faunabeheer in Zeeland. De FBE voert het faunabeleid van de provincie Zeeland uit. Er werken diverse belanghebbende partijen in samen: agrariërs, particuliere grondbezitters, jagers, overheden en natuurorganisaties. Samen met Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer hebben de terreinbeherende organisaties één zetel in de FBE. "We komen zo'n acht keer per jaar bij elkaar," vertelt Stefan. "Met de nieuwe Wet Natuurbescherming, die 1 januari van kracht ging, zal dat niet minder worden. Actuele dossiers Door het schilder werk bij te houden blijft de Kruisdijk- schans in goede staat. (N. van den Berg) cursussen'Europees en nationaal landbouwbeleid' en'Duurzaam bodemgebruik'. Naast leerzame dagen levert het hem studiepunten op, die nodig zijn om zijn titel rentmeester te mogen behouden. De Nederlandse Vereniging van Rentmeesters hanteert een streng toelatingsbeleid om de kwaliteit en integriteit van rentmeesters te waarborgen. Die vereniging vindt het belangrijk dat rentmeesters goed op de hoogte zijn van ontwikkelingen en wet- en regelgeving in de branche. "Daarnaast is het netwerk, de andere rentmeesters zien en spreken, voor mij ook heel waardevol", zo licht Stefan toe. Een ander bericht is van een agrariër wiens vee in een natuurgebied van het Landschap loopt."ln principe onderhouden de terreinbeheerders de praktische contacten met de boeren en stel ik de pachtcontracten op." Het minst leuk aan deze baan: Stefan oriënteert zich op de voor bereidingen voor het buitenschilderwerk van de Kruisdijkschans, dat dit voorjaar op de planning staat. "Bij dergelijke grote schilderklussen laten we meestal eerst een inspectierapport maken," vertelt Stefan. "Zeker bij een rijksmonument als de Kruisdijkschans, waarbij we de oorspronkelijke kleuren willen handhaven. Daarna vragen we bij een paar bedrijven offertes op." FHierbij komt de kennis van pas die Stefan onlangs opdeed bij de cursus'Inspectie schilderwerk', met aandacht voor de meest voorkomende verfgebreken en aandachtspunten bij het inspecteren van schilderwerk. Het is één van de werkzaamheden die vallen onder Stefans functie 'Gebouwenbeheer'. Hiertoe behoren brandpreventie, groot onderhoud en meerjarige onderhoudsplanning van de grotere gebouwen van Het Zeeuwse Landschap. Zoals het hoofdkantoor in Wilhelminadorp en Hoeve Van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. ZEEUWS - Voor het inscharen van vee, zoals hier bij natuurgebied Oude Veerseweg, worden pachtcon tracten opgesteld. (C. Jacobusse) Stefan Haaij achter zijn bureau op het hoofdkantoor. (C. van de Kreeke) zijn het beheer van ganzen, damherten en vossen. Daar hebben wij, als natuurbeherende organisatie, natuurlijk veel mee van doen." ©De werkdag van Stefan zit erop. Stapels papieren blijven op z'n bureau liggen. Van de lijst met werkzaamheden die aandacht vragen is nog geen regel doorgehaald. "Morgen weer een dag! Ik hoop dat het een beetje duidelijk geworden is waar ik me zoal mee bezig houd C. van de Kreeke is medewerkster afdeling communicatie van stichting Het Zeeuwse Landschap w

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 19