wekelijks iets te vertellen. Mocht u ook graag eens een blik werpen in een bijenvolk, kom dan komend seizoen eens op vrijdag tussen 13.30 en 15.30 uur naarTerra Maris. Reserveren is niet nodig. Zorg dat u gesloten kleren draagt, zodat er geen bijtje naar binnen kan kruipen. Wij zorgen voor de verdere kleding, zoals een kap en handschoenen. Een spannende en tegelijkertijd boeiende belevenis voor jong en oud! Check terramaris.nl voor info over al onze activiteiten. Eric Speksnijder LOVE IS IN THE AIR Zodra het voorjaar komt neemt de onrust in het dierenrijk toe. Er hangt liefde in de lucht! Veel dieren gaan dan op zoek naar een geschikte partner om voor nakomelingen te zorgen. Sommige geven cadeautjes aan hun geliefde, andere bouwen een mooi huisje om de partner over de streep te trekken. De één zingt prachtige serenades en de ander pronkt met de mooiste veren. De zoektocht naar een liefje gaat echter niet altijd zonder slag of stoot. Soms volgt een felle strijd met de concurrent, die altijd op de loer ligt. In de nieuwste expositie van Terra Maris ervaar je hoe de dieren elkaar het hoofd op hol brengen. Ook maak je kennis met de vele fantastische versiertrucs die er in het dierenrijk zijn. Dit alles met één doel: de voortplanting. 'Love is in the air' is dus een spannende, interactieve tentoonstelling over beestachtige liefde. Deze expositie is vanaf 1 april aanstaande een jaar lang te zien bij Terra Maris. Daarnaast zullen we in 2017 nog tal van activiteiten organiseren met de liefde als thema. Kijk voor meer info op terramaris.nl. Sven van Rijswijk GROTE BIODIVERSITEIT IN DE HEEMTUIN Het afgelopen jaar hield ik in de landschapstuin van Terra Maris bij welke vogels, vlinders en libellen te zien waren. Het aantal soorten spreekt tot de verbeelding. Het waren 101 verschillende vogels. Daar waren soorten bij die algemeen voorkomen: koolmees, heggemus en roodborst. Deze waren het hele jaar in de landschapstuin te bewonderen. Meer tot de verbeelding spraken soorten waar je wat geluk mee moet hebben om ze te zien of te horen. Bijvoorbeeld de bladkoning en de appelvink. Beide waren in het najaar in de tuin. Bij de overtrekkende vogels waren er twee die er wel heel erg uitsprongen. In het voorjaar vloog de'vliegende deur'over; een zeearend! Deze gleed heel traag naar het oosten van Walcheren, waar hij ook door andere vogelaars is gezien. De bijzonderste waarneming was die van een ortolaan. Deze zeer zeldzame gorsachtige vloog roepend over. Er zijn vijftien soorten vlinders gezien, een aantal waar we zeer tevreden over zijn. Het bruin blauwtje mag daarbij wel apart vermeld worden, één van de soorten die het in de provincie moeilijk heeft. Daarnaast waren gehakkelde aurelia, kleine vos en kleine vuurvlinder in onze tuin te zien. Ook het prachtige oranjetipje vloog er in het voorjaar. De teller van het aantal soorten libellen bleef op zestien steken. Een hoog aantal voor zo'n relatief klein oppervlak. Het is ongeveer een kwart van de libellensoorten die in Zeeland voorkomen. De vroege glazenmaker, de smaragdlibel en de vuurlibel zijn het daarbij waard om apart te vermelden. Alle drie de soorten vlogen bij de twee vijvers bij de ingang van de tuin. Met het nieuwe seizoen voor de deur is er dus genoeg reden om door onze tuin te komen wandelen. Maar houd ook onze activiteitenagenda in de gaten, voor een rondleiding op zoek naar vlinders en libellen of bezoek eens 'De vogel van de dag' of een vroege vogelexcursie. Jan Tuin Parende fazanten. (E. Speksnijder) Vroege glazen maker. (N. Haak) ZEEUWS TERRA MARIS Duinvlietweg 6,4356 ND Oostkapelle 0118 - 582 620, info@terramaris.nl terramaris.nl. Voor openingstijden zie terramaris.nl. Terra Maris is onderdeel van stichting Het Zeeuwse Landschap. Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landscl kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. 7- LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 21