ZO WERKT Pepijn Calle medewerker ecologie "Zo krijgen we een idee van het huidige belang van het gebied voor de verschillende soorten." Tijmen den Ottelander en Pepijn Calle (rechts). (C. van de Kreeke) Pepijn is een vroege vogel. Normaliter vertrekt hij rond halfzeven naar het hoofdkantoor in Wilhelminadorp, maar vandaag carpoolt hij met een collega die wat later vertrekt. Tot die tijd werkt hij thuis door in te loggen op het HZL-netwerk. Hij werkt aan een subsidieaanvraag bij de provincie voor de noordse woelmuis. Op een eiland bij het natuurgebied Slikken van de Heen komt deze zeldzame soort voor. Als er niets gebeurt zal de soort er door verbossing uitsterven. Pepijn hoopt met de financiële bijdrage uit het potje'soortenbehoud'maatregelen te kunnen nemen om dit te voorkomen. In Zeeland is de noordse woelmuis al op veel plekken verdwenen, weggeconcurreerd door andere muizensoorten. Het lijkt erop dat de soort alleen nog op geïsoleerde eilandjes duurzaam te behouden is. Pepijn Calle is ecoloog bij Het Zeeuwse Landschap. Natuur kreeg hij met de paplepel ingegoten en als kind was hij lid van diverse jeugdnatuurverenigingen. Na de studie Bos- en natuurbeheer in Velp heeft hij in het buitenland werkervaring opgedaan en had hij een eigen ecologisch adviesbureau. Pepijn is geboren en getogen in Terneuzen en woont nu in het naastgelegen buurtschap De Val. door Carolien van de Kreeke Naar buiten! Vandaag staat de maandelijkse vogeltelling op de Platen van Valkenisse op het programma. Samen met stagiair en vogelkennerTijmen den Ottelander rijdt Pepijn naar de haven van Hansweert. Collega Fred Schenk haalt ze er met de boot op. De tellingen zijn nodig voor een Interreg- project waarbij de biodiversiteit van Grenspark Saeftinghe verhoogd wordt. Het Landschap heeft daarvoor een deelproject van het'Zeven Eilanden Plan'ingediend: het realiseren van eilanden in de Deltawateren waar vogels veilig kunnen broeden."In Saeftinghe verdwijnen onder andere broedende visdieven, zilver- en kokmeeuwen door de komst van de vos. De Platen van Valkenisse zijn dynamische zandplaten middenin de Westerschelde, waar eventueel een alternatief broedgebied ingericht kan worden," legt Pepijn uit. "Zoiets is door ons op de Hooge Platen al gedaan, wat met de komst van bijzondere broedvogels een groot succes was. Momenteel liggen de Platen van Valkenisse daarvoor echter te laag. Met springtij overspoelt het gebied helemaal, dus is het ongeschikt als broedgebied. We tellen er nu een jaar lang iedere maand rond laagwater alle vogels. Deze gegevens Vlaanderen-Nederland Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling ZEEUWS -14 -LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 24