mm - Tl O - .- <«sfel Sinds een jaar huppelen er twee vrolijke konijntjes door onze tuin. We hebben daar een flink stuk afgespannen, waar de twee vrouwtjes lekker kunnen rennen en naar hartenlust graven. De beestjes hadden voordien altijd in een klein hokje gezeten en konden ineens genieten van de vrije ruimte. Onze beide dochters genieten elke dag van die tamme diertjes. Mij vielen onverwacht allerlei gedragingen op en daarmee kreeg ik nadere inzichten over hun soortgenoten in de vrije natuur. 'Y -if »2Qf r fis2?ar i Tekst en foto's: Luciën Calle Toen we ze in hun nieuwe ren vrijlieten, begonnen ze direct te graven. Eigenlijk is dat heel opvallend, want waarschijnlijk hadden deze twee konijnen nooit de kans gehad om ook maar ergens te graven. Binnen een minuut waren ze vertrokken! Al snel hadden ze een nest diep in de grond. We zagen dat ze daarbij steeds ook aan allerlei worteltjes begonnen te knagen. HOK OF HOL We hebben er ook een luxe hokje bij getimmerd, met twee aparte kamertjes. Eén van die ruimtes gebruiken de diertjes als latrine, een poepplaats. Opvallend is dat de konijntjes liever in hun onderaardse holen slapen dan in het hok. Tegen de winter hadden we namelijk het verblijf wat beter geïsoleerd, zodat ze in ieder geval een wat warmer plekje zouden hebben. Maar de dames blieven geen winterhok Een konijn hoort in een hol te slapen en niet in een hok, dat hebben ze ons inmiddels wel duidelijk gemaakt. Iedere keer als wij het buitenhok schoonmaken, maken ze van de gelegenheid gebruik om ook hun eigen holletjes te verschonen. .z SS- ZEEIDA/VS - 6

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 6