Philip Oprei Buitengewoon OnsnnrinrKamhtpnaar Fluitend stapt Philip in de auto. Vandaag staat er voor Het Zeeuwse Landschap een toezichtronde op het programma. Hij probeert altijd verschillende werktijden te kiezen. Daardoor is het onvoorspelbaar wanneer hij in het gebied is. Hij heeft zo zicht op de gebeurtenissen in onze terreinen in zowel de ochtend, middag als avond. Overdag zijn er veel recreanten, vooral in de deelgebieden Clinge en Sint-Jansteen. Veel wandelaars, met en zonder hond, maar ook ruiters en mountainbikers. Hij ziet de recreatiedruk jaarlijks toenemen. Fijn dat mensen van dit natuurgebied genieten, zolang ze zich maar realiseren dat de natuur voor mensen is, en niet van mensen. En dat ze zich houden aan de spelregels die hier gelden. Philip ziet een dame wandelen met een hond die niet aangelijnd is. Hij draait het raam van z'n auto open. "Goedemiddag mevrouw. Ik zie dat u de hond niet aangelijnd heeft. Dat mag hoor, tweehonderd meter verderop is het hondenlosloopgebied." Communicatieve vaardigheden zijn in dit beroep erg belangrijk.'Het is de toon die de muziek maakt', is zijn motto. Hij begint altijd met een vriendelijke groet, en begint vanuit zichzelf: "Ik zie 'Ik constateerMensen gaan vaak meteen in de verdediging als ze weten dat ze ©In het deelgebied Wilde Landen zijn de paden wat smaller om over te rijden. Een open gedeelte in het natuurterrein kleurt prachtig geel door bloeiend Sint-Janskruid. Philip geniet van de natuur die hij ziet, al kent hij niet ieder vogeltje en plantje bij naam. Hij deed een politieopleiding en is bevoegd om een wapen te dragen. Regelmatig volgt hij een cursus of laat zich bijscholen om zijn vak te mogen blijven uitoefenen. Maandelijks neemt hij deel aan een overleg met BOA's. Hij vindt het fijn om collega's te zien en te spreken en ervaringen te delen. Dat is erg leerzaam. Het gebeurt ook regelmatig dat hij met andere groene handhavers samenwerkt. Bijvoorbeeld van RUD Zeeland, de Regionale Uitvoeringdienst. Deze Philip op inspectie achter het stuur. (C. van de Kreeke) fout zitten. Belangrijk is ook om goed te luisteren en het gesprek open te houden. Philip vindt de contacten met mensen één van de leukste aspecten van zijn beroep. Hij toont zich daarbij een ware gastheer. De kunst is om bij jezelf en de geldende regels te blijven en daarbij rechtvaardig te handelen. Hij heeft al heel wat smoezen gehoord. Van geëmotioneerde of boze reacties raakt hij niet van slag. Overigens vindt hij Zeeuwen - voor zover hij die in de gebieden aantreft - bijna altijd nette bezoekers. Het honden-losloopgebied dat hier ingesteld is wordt zeer gewaardeerd. Het vergemakkelijkt de handhaving. ZEEUWS -14-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 14