Ook stroperij komt er voor. Philip brainstormt met Carla over de manier waarop de regels duidelijker gecommuniceerd kunnen worden naar het publiek. Dat is van cruciaal belang. Philip eet een hapje in een boerderij- 3J restaurant waar hij regelmatig neerstrijkt voor een pauze. Hij benut die tijd ook om zijn administratie bij te werken. Van iedere dag maakt hij een surveillanceverslag. In open delen in de bossen bij Clinge tiert Sint-Janskruid plaatselijk welig. (C. Jacobusse) Philip stapt weer in de auto. Hij heeft 31 vernomen dat er ergens afval gedumpt is en gaat polshoogte nemen. Maar zover komt hij niet. Via de portofoon krijgt hij een oproep van de meldkamer. 'Assistentie gewenst.' Zijn koers wijzigt. "Ik weet wanneer ik wegga, maar nooit wanneer ik thuiskom." Philip is bevoegd om een wapen te dragen. (C. van de Kreeke) C. van de Kreeke is medewerkster afdeling communicatie van stichting Het Zeeuwse Landschap Gedumpt afval (P. Oprei) 5-LANDSCHAP voert milieu- en veiligheidstaken uit namens de Zeeuwse gemeenten, waterschap Scheldestromen en provincie Zeeland. Ook werkt hij samen met Staatsbosbeheer en de politie. Philip loopt binnen bij het bezoekerscentrum Saeftinge, waar hij beheerder Carla van Dueren treft. "Gisteren is er iemand in het Verdronken Land van Saeftinghe gezien die veel zeekraal aan het snijden was", vertelt Carla. Het snijden van zeekraal en lamsoor is beperkt toegestaan. Het blijft een uitdaging om mensen zich aan de geldende regels te laten houden. Een ander aandachtpunt bij Saeftinghe is naaktrecreatie, wandelaars in niet-toegankelijke delen en het dumpen van afval.

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 19