ZO WERKT m-. Huibert Simons Districtshoofd Noord het hoofdkantoor van het Huibert in De Weel door Carolien van de Kreeke ZEEUWS -14-LANDSCHAP in de Heerenpolder. (C. van de Kreeke) Huibert aan het werk op het hoofdkantoor. (C. van de Kreeke) Na de opleiding Natuur en Landschap in Velp volgde Huibert de studie Tropische Landbouw aan de Wageningen Universiteit. Al meer dan vijftien jaar is hij districtshoofd Noord bij Het Zeeuwse Landschap.'Noord'omvat alle natuurgebieden ten noorden van de Westerschelde. Hij is verantwoordelijk voor het reguliere beheer, initieert en coördineert projecten en stuurt de medewerkers binnen deze afdeling aan. Dat zijn de twee terreinbeheerders op de locaties Poelbos en Oranjezon, alsmede de veldmedewerkers en de kooiker van de Eendenkooi op Sint-Philipsland. N 3) Landschap is Huibert bijna klaar met de voortgangsrapportage Programmatische Aanpak Stikstof. Dit omvangrijke document beschrijft uitvoerig de actuele stand van zaken van werkzaamheden om de negatieve gevolgen van vermesting in ongeveer twintig terreinen te bestrijden. "Een paar keer per jaar moet de tussenstand opgemaakt worden," vertelt Huibert. Daarvoor overlegt hij met de opdrachtgever, de provincie Zeeland, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en andere uitvoerende partijen.Tussendoor wordt Huibert gebeld door een medewerker van de gemeente Veere. Gisteren was het een spannende dag, want er zijn onzekerheden over de gebouwen bij de entree van het duingebied Oranjezon. Huibert zet zich in voor het behoud van deze authentieke en beeldbepalende panden. ©Huibert rijdt naar De Weel in de Heerenpolder, een natuurterrein bij Wolphaartsdijk. Het is een graslandgebied waarin de loop van de voormalige getijdengeul nog te herkennen is. Recentelijk is een perceel grenzend hieraan bij het gebied gevoegd en ingericht. Dergelijke projecten van natuurverbetering en natuurinrichting vragen de laatste jaren een groot deel van Huiberts tijd. Vaak duren dergelijke plannen - van eerste idee via geld- en grondverwerving en vergunningen tot uitvoering - enkele jaren. Huibert vindt ieder project een mooie uitdaging. Over het gewenste type natuur voert hij overleg met de collega's van de afdeling Ecologie en de juridische kant stemt hij af met zijn collega's van de afdeling Grondzaken. De provincie Zeeland is een belangrijke financiële partner. Het vastleggen van afspraken is belangrijk bij alle projecten, vanwege strakke jaarplanningen en vergunningtrajecten. Huibert staat bij een hek. "Hier vond enkele jaren geleden een kleiner project plaats. Een grondruil.

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 14