Dit stuk natuurgebied maakte voor die tijd deel uit van een akker van het akkerbouwbedrijf Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder. Door de ruil heeft het landbouwbedrijf nu een makkelijker bewerkbare kavel en voor de natuur is het een voordeel dat er nu een verbinding is tussen twee reservaatsdelen." Naar aanleiding van het veldbezoek 3' heeft Huibert een opmerking over de uitgevoerde werkzaamheden en belt terreinbeheerder Hein Vermin op. Want de terreinbeheerders begeleiden de uitvoerende fase van de inrichtingsprojecten. Dat zijn zeer zelfstandige en kundige duizendpoten, essentieel voor het goed beheren van al onze gebieden. Huibert waardeert hun kennis en zelfstandigheid. Dat is ook wel nodig, want ze werken niet vanuit hetzelfde kantoor. Huibert heeft wekelijks meerdere malen contact met hen en is hun vaste aanspreekpunt. Huibert is ook lid van het Management Team van Het Zeeuwse Landschap, waarin hij verder kijkt dan de eigen afdeling en mede de koers bepaalt die de organisatie vaart. Huibert controleert in het Centraal Registratie Systeem, een database met een geografisch informatie systeem (GIS), de looptijd van een pachtovereenkomst vanwege ontwikkelingen op een aangrenzend perceel. In dit systeem zijn alle gegevens over de terreinen van zijn werkgever te vinden. Kaarten, kadastrale en administratieve gegevens, terreintype, een eventuele pachter, waarnemingen, werkplannen, tijdregistraties, et cetera zijn hierin op geslagen. "Toen ik hier begon met werken was er niet meer dan een CD-rom waarop het programma stond," vertelt Huibert. Hij heeft het systeem opgebouwd en ingevoerd in de organisatie. Inmiddels is er een GIS- specialist, werkt vrijwel iedereen ermee en is het gemeengoed bij Het Zeeuwse Landschap. Huibert bereidt een bijeenkomst voor. Hiervoor heeft hij een groep betrokkenen uitgenodigd, om tot een gezamenlijke visie voor een weidegebied op Walcheren te komen. Het hebben van een eigen visie vindt hij belangrijk. Zo heeft hij met collega Kees van der Vlugt het afgelopen jaar de natuurbelangen van Neeltje Jans bewaakt en afgewogen tegen windenergiebelangen, door een zonering voor het gehele gebied op te stellen. In plaats van reageren op ontwikkelingen is het effectiever en efficiënter om vooraf al een visie te hebben en van meet af aan inbreng te hebben in de ontwikkelingen. Namens de natuurbeherende 3J organisaties is Huibert ook lid van de 'Visstand Beheercommissie Volkerak Zoommeer'."Heel belangrijk; we zitten aan tafel met een afvaardiging van de sport- en beroepsvisserij en Rijkswaterstaat. Ik zorg ervoor dat de visetende vogels en kraamkamerfunctie niet ondergeschikt raken bij het visbeheer in het Volkerak-Zoommeer." De vergadering is vlot verlopen en 3' daarmee is er nog tijd om een overleg van morgen voor te bereiden, een stapeltje facturen weg te werken en e-mails te versturen. Huibert concludeert aan het eind van de dag dat hij z'n werk graag doet en dat dat mede komt vanwege de variatie in werkzaamheden. "Geen dag is hetzelfde." C. van de Kreeke is medewerkster afdeling communicatie van stichting Het Zeeuwse Landschap Eendenkooi Sint-Philipsland. (C. van de Kreeke Windmolens op Neeltje Jans. (H. Simons) ZEEUWS -

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 19