TERRA MARIS -LANDSCHAP Kinderen maken een lekker hapje klaar voor de vogels. (Terra Maris) Een prachtig vogelrestaurant. (Terra Maris) KERSTACTIVITEITEN De kerstvakantie is altijd een bijzondere periode op Terra Maris. Het restaurant is gezellig aangekleed, de tuin is in winterslaap en we organiseren tal van gezellige winterse activiteiten. Om te beginnen zijn er diverse rondwandelingen, zoals een tocht door de Manteling, de Winter Wonder Wandeling en het vermaarde speeddaten met reeën en herten. Daarnaast kunnen bezoekers in het Scharrellab braakballen pluizen en een eigen vogelrestaurant knutselen. Tot slot nemen diverse medewerkers en vrijwilligers van het museum de bezoekers mee naar plekjes waar je normaal niet mag komen. Bij de activiteit 'Zoldergeheimen' neem je een kijkje op de depotzolder van Terra Maris, waar je meer dan driehonderd opgezette dieren ziet. Bij 'Een kijkje achter de schermen van het Zeeaquarium' leren deelnemers wat de vissen van Terra Maris zoal eten en mogen kinderen zelfde vissen voeren. Volop reden dus om het jaar af te sluiten ofte beginnen met een dagje Terra Maris. Voor meer informatie over de kerstactiviteiten kijkt u op terramaris.nl. Sven van Rijswijk Jan Tuin TERRA MARIS OPENTTENTOONSTELLING IN MIDDELBURG Een deel van de collectie van ons museum is sinds kort te bewonderen in Middelburg. Het gaat om preparaten uit de vissencollectie van Karei Vaas en uit de verzameling vissen en ongewervelde zeedieren van Lieven Braber. Die hebben wij sinds vorig jaar in bruikleen gegeven aan de University College Roosevelt. Karei Vaas was directeur van het Delta Instituut in Yerseke. Hij verzamelde de collectie voor onderzoek op het instituut. Lieven Braber was een bioloog uit Dreischor. Hij was werkzaam bij VRIJWILLIGERS GEZOCHT! Voor de landschapstuin van Terra Maris zijn we op zoek naar vrijwilligers (m/v) die het fijn vinden om de handen uit de mouwen te steken op onze prachtige werkplek in de Manteling van Walcheren. Naast lekker buiten bezig zijn, bieden wij ook kennis over de natuur, professionele begeleiding en een vrijwilligersvergoeding aan. Wij zoeken mensen die affiniteit hebben met de natuur en tuinieren en gemotiveerd zijn om een steentje bij te dragen in het onderhoud van de tuin. Het liefst hebben wij mensen die op vaste dagen/tijden beschikbaar zijn, uiteraard op de momenten die u zelf aangeeft. Heeft u interesse of wilt u meer informatie, neem dan gerust contact op met Terra Maris. Dat kan telefonisch of per e-mail: 0118 - 582 620, info@terramaris.nl.

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 20