ft -24 Winterpret in de natuur. (Het Zeeuwse Landschap) Veel publieke be langstelling als de Noord-Bevelandse gemeenteraad over de Zeeuwse Lagune besluit. (K. van der Vlugt) IJSPRET De winter staat er weer aan te komen, en daarmee ook de kans op sneeuw en ijs. In Zeeland is het vaak net wat langer wachten dan in de rest van Nederland voor er geschaatst kan worden, maar ook in onze provincie zijn er meestal wel één of meerdere periodes dat het ijs dik genoeg is om je er op te wagen. Er zijn heel wat natuurgebieden in Zeeland waar het prima schaatsen is. Elk jaar komen vele schaatsliefhebbers naar bijvoorbeeld de Yerseke Moer, de Sint-Laurense Weihoek of naar één van de kreken in Zeeuws- Vlaanderen. Daar zijn ze van harte welkom! De natuur is in rust, de vogels zijn weggetrokken, een uitstekende tijd om in een prachtige winterse omgeving van sneeuw en ijs te genieten. Uiteraard vragen onze terreinbeheerders wel aan de bezoekers om de omgeving met respect te behandelen. Jammer genoeg sneuvelt er nog wel eens een hek of raster, en auto's en muziekinstallaties in het terrein zijn ook niet welkom. Voor vragen, verzoeken of suggesties wat betreft toegang of gebruik van de verschillende gebieden kunt u natuurlijk altijd terecht bij onze medewerkers in de regio. Contactgegevens vindt u op onze website (hetzeeuwselandschap.nl/node/22081). Veel plezier deze winter! Marten Hemminga ZEEUWS GEEN GROOTSCHALIGE BEBOUWING LANGS VEERSE DAM Er komen geen opgespoten recreatie-eilanden langs de Veerse Dam. Dit is de uitkomst van de gemeenteraadsvergadering van Noord-Beveland van 4 oktober jongstleden. Het merendeel van de politieke partijen is tegen de realisatie van het project Zeeuwse Lagune op deze locatie in het Veerse Meer, met appartementen, een restaurant en zogenaamde'beachhouses'. Mede dankzij het grote maatschappelijke protest konden natuurorganisaties, omwonenden, recreanten, gemeente Veere én politieke partijen succesvol tegen dit plan strijden. Realisatie van de Zeeuwse Lagune zou zorgen voor een grote vkÉiilhi iijM- -ijflMhhu..aSiemiitht^éÊÊtÊ^m^^ai

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 28