KUITENLEVEN VAKANTIES aantasting van de natuurwaarden, het vrije zicht op Veere, de weidsheid van het Veerse Meer en de cultuurhistorische waarde van de Veerse Dam. Het project ligt gevoelig. Er wordt immers al vijftien jaar gesproken over het realiseren van een recreatie impuls langs de Veerse Dam. Er zijn sindsdien diverse grootse plannen gepasseerd, met als letterlijk hoogtepunt een toren van 165 meter hoog. Telkens bleek dat de voor deze locatie gemaakte plannen afbreuk deden aan de hoogstaande landschappelijke kwaliteit. In de tussentijd ontstond er echter ook maatschappelijke onrust over de grote toename aan recreatieparken in Zeeland. Dit leidde tot het opstellen én het ondertekenen van de Zeeuwse Kustvisie. In deze visie zijn afspraken gemaakt over de bescherming en beleving van de Zeeuwse kust én over de toekomst van de recreatiesector. De Kustvisie gaat ook de Veerse Dam beschermen tegen grootschalige bebouwing. Kees van der Vlugt AANBIEDING BUITENLEVENVAKANTIES Al een aantal jaren verhuurt Het Zeeuwse Landschap twee appartementen op Hoeve van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. Deze bevinden zich in de schuur van de gerestaureerde boerderij. Een belangrijke reden om deze appartementen te exploiteren is de financiële opbrengst. Een historisch waardevol object zoals deze hoeve is immers arbeids- en onderhoudsintensief en brengt daarom de nodige onkosten met zich mee. Na een aantal jaren van matige verhuur besloot het Landschap de verhuur van de appartementen onder te brengen bij Buitenlevenvakanties. Dit Buitenlevenvakanties heeft momenteel een mooie aanbieding: kom overnachten in de mooiste natuur van Nederland. U krijgt een korting van 100 op een verblijf met aankomst tot 1 april 2017. Kijk op www. buitenlevenvakanties.nl en boek de vakantiewoning die bij u past! Gebruik bij boeking actiecode: KERST17. Kom alvast in de stemming door de folder op te vragen, via dezelfde website. Carolien van de Kreeke Eén van de Noord-Bevelandse inlagen, in de Thoornpolder. (C. Jacobusse) é&êfc m is de verhuur- en marketingorganisatie voor de vakantiewoningen van de Provinciale Landschappen, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. De woningen zijn unieke objecten: naast het bijzondere karakter van de woning liggen ze op de meest mooie en afgelegen plaatsen in de natuur. Sinds de samenwerking met Buitenlevenvakanties loopt de verhuur van de appartementen zeer goed. Voor ons is Buitenlevenvakanties dan ook een waardevolle en constructieve samenwerkingspartner. FIETSEN LANGS INLAGEN NOORD-BEVELAND Buitendijks fietsen, met zicht op het water, is heel populair. Maar ook aan de polderzijde is veel interessants te zien. Op sommige plaatsen zie je niet ver achter de zeedijk nóg een dijk liggen. Deze is soms al wel een eeuw oud en als'reserve'aangelegd, omdat de toen nog fragiele buitendijken vaak bezweken. Op Noord Beveland gebeurde dat tussen 1800 en 1900 maar liefst tweehonderd keer Om kosten en tijd te besparen haalde men de grond voor die reservedijk van zo dichtbij mogelijk. Gewoon van vlak achter de zeewering. Dat gebied tussen de zee- en de reservedijk was daardoor erg laag: de inlaag. Die inlagen werden in de loop der tijd vanzelf, maar ook door goed natuurbeheer, schitterende terreinen met een rijke vegetatie en allerlei vogels. Wij kunnen ons voorstellen dat mensen die daar niet, zoals wij, dagelijks mee bezig zijn, dit misschien wel zien, maar eigenlijk niet goed weten wat ze dan zien. Als je wél weet wat je ziet, beleef je het landschap beter en ontdek je de bijzonderheid van deze toch wel heel specifieke Zeeuwse natuurterreinen. Daarom hebben we op Noord-Beveland een fietsroute langs die inlagen uitgestippeld. Van Wissenkerke via Colijnsplaat naar Kats en terug. Deze rondrit staat in een folder, tezamen met informatie over deze inlagen en wat daar groeit, bloeit en leeft. De brochure is te downloaden van onze website of u kunt een exemplaar opvragen bij Het Zeeuwse Landschap. Caroline Geluk Achterzijde van de huurappartemen- ten in Hoeve van der Meulen. (N. van den Berg) ZEEUWS -25-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2017 | | pagina 29