'Uit de kunst' is sinds 2011 een vast - en kleurrijk - onderdeel van ons donateursblad. In de rubriek komt telkens een andere landschapsschilder van Zeeland aan het woord, die zijn of haar werk met een aantal voorbeelden presenteert. Vanaf het tweede tot en met het vijfentwintigste tijdschriftnummer (december 2017) waarin de rubriek was opgenomen, heeft Jan van den Boom gezorgd voor de invulling ervan. Dit onderdeel stopt nu (voorlopig?), maar niet voordat we Jan zelf aan het woord laten en iets van zijn schilderwerk laten zien. C Ik vond het ontzettend leuk om deze rubriek te verzorgen. Het was heel interessant om te weten te komen wat kunstenaars dreef om het landschap te schilderen, om te horen wat hen in dat landschap aansprak en inspireerde, leder had zo zijn eigen stijl en techniek, maar wat ze gemeen hadden was dat de ruimte en weidsheid van het Zeeuwse landschap hen trof. En niet te vergeten Het verzorgen van 'Uit de Kunst' sloot goed aan bij mijn eigen achtergrond. Ik heb de opleiding Publiciteit en Grafisch Ontwerpen gevolgd. Daar heb ik geleerd om met verschillende technieken en in verschillende stijlen te werken. Ik had toen ook met een paar studiegenoten een klein atelier om te schilderen. Na mijn opleiding kwam ik als grafisch ontwerper in dienst van een drukkerij Pagina 4 boven: Bomenlaan. Links: Bosje in de ochtendmist. in Goes. Na een paar jaar ben ik eigenaar van die Rechts: drukkerij geworden, maar na verloop van tijd Winterlandschap. wilde ik toch graag terug naar mijn oude vak. Ik startte toen het reclame- en communicatiebureau BOOM. Dat bedrijf bestaat nog steeds - nu gerund door mijn zoon - maar ik ben eind 2009 gestopt. Ik ben daarna ook weer begonnen te schilderen! ZEEUWS -4-LANDSCHAP Jan van den Boom (77) was na zijn opleiding aan de Kunstacademie St. Joost vele jaren werkzaam als ondernemer in de grafische, reclame- en communicatiewereld. Jan was initiatiefnemer van het befaamde Zeeuws Platenboek (eerste uitgave in 1983). Deze uitgave was gevuld met illustraties over werken op en langs het water, flora en fauna, de Zeeuwse landbouw, en de Zeeuwen en hun tradities en folklore. Nu, na zijn pensionering, is hij actief als tekstschrijver en vormgever voor diverse vrijwilligersorganisaties en vindt hij af en toe ook nog de tijd om achter de schildersezel plaats te nemen. Hij was vanaf het allereerste nummer van ZEEUWSLANDSCHAP in maart 1986 tot eind 2017 lid van de redactie van ons donateursblad. het bijzondere 'Zeeuwse'licht dat de kleuren van het landschap zo mooi opheldert. In de opeenvolgende afleveringen probeerde ik zoveel mogelijk verscheidenheid in technieken en stijlen te krijgen, en ook lette ik erop dat er kunstenaars uit de verschillende delen van Zeeland aan bod kwamen. Het was overigens geen enkel probleem om landschapsschilders voor de rubriek te vinden. Zeeland heeft er vele en eigenlijk vonden ze het allemaal heel leuk om iets over hun werk te vertellen en voorbeelden te tonen. Alle afleveringen'Uit de Kunst'zijn gebundeld in een kleurrijk boekje dat begin 2018 is uitgekomen. Prijs voor donateurs 10 (exclusief 3,80 verzendkosten). Vergeet niet om uw adres, inclusief huisnummer en postcode, te vermelden. Na ontvangst van het bedrag zenden wij u het boekje per post toe. Deze bestelinformatie staat ook op de achterpagina van dit tijdschrift en op hetzeeuwselandschap.nl, onder te lezen'. Dat had ik al vele jaren niet meer gedaan, en ik was eerlijk gezegd bang dat ik het niet meer zou kunnen. Maar dat viel mee! Overigens is mijn 'productie'laag, ik heb immers nog veel andere dingen waar ik ook graag mijn tijd aan besteed. Als ik schilder, is het onderwerp meestal iets uit de natuur; vaak spelen bomen een hoofdrol. Ik schilder met acryl; eigenlijk ben ik te ongeduldig om met olieverf te schilderen: je hebt telkens lange tussenpozen waarin je de verf moet laten drogen. Acrylverf werkt sneller. Pagina 4 onder: Bietenveld. dr. M.A. Hemminga is directeur van stichting Het Zeeuwse Landschap

Zeeuws Landschap | 2018 | | pagina 3