Nanda van den Berg Medewerker projecten en grondzaken WORD OOK DONATEUR! f9-l 3| Nanda bestudeert het lijvige rapport V J 'Historische verkenning boerderij Veldzicht te Wolphaartsdijk', opgesteld door Bouwwinkel Zeeland. "Ik wil iets weten in verband met de restauratie van het varkenshok, waar ik vanmiddag even ga kijken." Niet alleen de tekst, maar ook de bouwtekeningen en de werkomschrijving van de restauratie verschaffen duidelijkheid. "We zitten inmiddels in de tweede fase van dit project. Vorig jaar is de grote schuur, een traditioneel houten bouwwerk met rieten dak, gerestaureerd. Dit jaar worden het varkenshok en de'vetstal'in oude luister hersteld. Beide dateren van omstreeks 1886, al is uit de details in het bouwwerk op te maken dat ze wellicht niet gelijktijdig gemaakt zijn. Nanda van den Berg heeft diverse projecten onder haar hoede. Vaak zijn het projecten op het gebied van nieuwbouw of verbouw van bebouwing of inrichting van een gebied of object. Na haar studie Bos- en Natuurbeheer aan Hogeschool Larenstein werkte ze eerst bij een adviesbureau. Een verhuizing naar Zeeland bracht haar zeventien jaar geleden naar Het Zeeuwse Landschap. Nanda werkt er 26 uur per week. Door Carolien van de Kreeke Wereldoorlog," licht Nanda toe. Afgelopen jaren is er heel wat munitie in de directe omgeving gevonden, tot zware vliegtuigbommen aan toe. Ze spreekt het onderzoeksplan even met de medewerker door. Nanda hoopt dat het onderzoek op korte termijn wordt uitgevoerd, zodat de realisatie van het Kustlaboratorium weer een stapje dichterbij komt. Met dat project faciliteert Het Zeeuwse Landschap ondernemers, door het beschikbaar stellen van de locatie en voorzieningen. Eén van de ondernemers gaat op ruim twee hectare aan de slag met zout- of zoutresistente gewassen, zoals zilte aardappels en pompoenen. Een andere ondernemer gaat zich bezighouden met het kweken van kruiden. Met de kandidaten voor de teelt in de Oestergeul in Waterdunen vinden momenteel gesprekken plaats. Nanda en Hans Sinke spreken met de aannemer en een medewerker de werk zaamheden door. (C. van de Kreeke) raken we [tauratie positief pciert de n meneer iculier r. Nu ids de - voor de Zeevenkel, een gewas dat mogelijk in het Kustlaboratorium geteeld zal worden. (N. van den Berg) Nanda bespreekt het concept voor het ontvangstge bouw Waterdunen met collega Chris Vreugdenhil. (C. van de Kreeke) procedures hebben een lange doorlooptijd, maar we hopen dat het gebouw volgend jaar gerealiseerd kan worden." f Nu ze toch samen zitten, bespreken U I y ze ook het plan voor de naastgelegen 'speelnatuur'. Die komt vlak bij het ontvangstgebouw te liggen. "Misschien is 'speelaanleidingen'een betere naam,"suggereert Nanda. "Denk aan stapstenen in het wateren eilandjes met verschillend materiaal, zoals zand en steentjes." In het voortraject hebben Chris en Nanda er met andere collega's heel wat over gesproken en alle ideeën gebundeld. Dit is door Buro Ruimte en Groen (tuin- en landschapsarchitectuur) verder uitgewerkt tot het ontwerp dat nu op tafel ligt. Om dit plan te kunnen realiseren moet er flink wat grond vergraven worden, al is er nog geen oplossing hoe die het beste verwerkt kan worden. Foto rechtsboven: Realisatie van het Kustlabgebouw is één vanNanda's projecten. (N. van den Berg) f K Samen met collega Chris Vreugdenhil t I 3) bespreekt Nanda het ontwerp voor het ontvangstgebouw van Waterdunen. Dat is ontworpen door architect Levien de Putter. Inmiddels is het ontwerp zo goed als definitief; de laatste puntjes worden nu door Chris en Nanda op de i gezet. "Het gebouw is breed inzetbaar en heeft een prachtig panoramisch uitzicht," verklapt Nanda."Maar voordat het er kan staan, moeten we nog verschillende procedures doorlopen, zoals de herziening van het inpassingsplan. Dergelijke f Een medewerker van een bureau V j dat gespecialiseerd is in detectie van niet-gesprongen explosieven belt. Vóór er gegraven kan gaan worden bij het project Kustlaboratorium moet namelijk eerst onderzocht worden of er nog niet-gesprongen explosieven in de grond zitten. "Breskens en omgeving heeft immers flink onder vuur gelegen tijdens deTweede ZEEUWS-14 LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 8