ZO WERKT 'im* Luciën Calle Medewerker ecologie Wêm lt.0 A1 V 'f; 1 kë fa bitHtl Luciën Calle werkt ruim twintig jaar bij Het Zeeuwse Landschap, de rest van zijn werktijd werkt hij bij collega-organisatie Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Hij is een ervaren ecoloog die enorm veel planten- en dierensoorten kent. Door Carolien van de Kreeke Luciën heeft veel onderzoek gedaan, zoals naar de schorzijdebij. (C. Jacobusse) Luciën Calle tijdens het inventariseren in het veld. (M. Klootwijk) Inventarisatie aantekeningen in Luciëns notitieboekje. (C. van de Kreeke) LANDSCHAP f/tSËttï Het invoeren van monitoringgegevens staat vandaag op de planning. Dat houdt in dat alle waarnemingen die in het veld gedaan zijn, in een computer systeem ingevoerd worden. "Als erkende natuurbeschermingsorganisatie zijn we dat ZEEUWS - ©Luciën legt de laatste hand aan het artikel over de instroom van zuidelijke insecten (dat te lezen is op pagina 6 en 7 van dit magazine). "Helaas, het is nog steeds te lang. Ik moet het nog met zeker honderd woorden inkorten." Het beperkt aantal woorden is een uitdaging voor hem, want hij weet veel van dit onderwerp af. "Ja, insecten boeien me enorm. Ik ben dan ook betrokken bij het project 'Wilde bijenlinie', een project waarin meerdere organisaties samenwerken." Samen met twee collega's inventariseer ik hierin negen terreinen van Het Landschap. Het verslag bevat tevens suggesties en eventuele verbeterpunten."Zo zag ik op een redelijk druk belopen wandelpad in Clinge dat een kolonie grijze zandbijen precies daar nestholletjes ging graven. Samen met vrijwilligers en de beheerder hebben we er een hekwerkje omheen gezet, met daarbij informatie voor de wandelaars. Zo'n maatregel wordt betaald uit dit project, da's echt natuurwinst!" voor de natuursubsidie die we van de provincie ontvangen verplicht. Eén keer per zes jaar moeten we alle terreinen inventariseren op planten, vogels en insecten. Bij de insecten maken we een onderverdeling in dagvlinders, libellen en sprinkhanen. Bij de laatste groep gaat het om de blauwvleugelsprinkhaan en de duinsabelsprinkhaan. Vaak wordt er geïnventariseerd op verschillende momenten. Want bijvoorbeeld zangvogels tel je op een ander moment dan overwinterende ganzen." Dit werk

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 14