Wietske Verschragen en Carolien Schaap De zomervakantie staat voor de deur en Terra Maris is er klaar voor! plasticsoep ook uitgebreid aan bod. Rondom deze nieuwe tentoonstelling zijn er verschillende activiteiten in en buiten het museum. Zo kun je ónder leiding van onze ervaren gidsen gaan Korren &Zeeschuimen of Strandjutten. ACTIVITEITEN De Scharrelkidsclub is ook deze zomer weer volop in actie bij Terra Maris. Elke dag zijn er verschillende activiteiten met een thema uit de natuur: van bijen, libellen en waterdiertjes tot bomen en eetbare planten, en van Waterlab tot Speurneustocht. Leuk, leerzaam en educatief voor het héle gezin. Ook is iedere week het kinder-kunstatelier KKaAT in het museum; hier kun je je onder leiding van beeldend kunstenares Jessica van Dierendonck laten inspireren door de tentoonstellingen en alles wat de natuur om ons heen te bieden heeft. Natuurlijk ga je daarna zelf aan de slag in 2D of 3D. Of doe mee met één van onze vaste activiteiten, zoals Zoldergeheimen, Kijkje achter het zeeaquarium en rondleidingen door de landschapstuin met de vlinders en libellen in de hoofdrol. Kom Bijkletsen met de huisimker, die je alles kan vertellen over de fascinerende wereld van de honingbij en de zo mogelijk nog mooiere wereld van de verschillende soorten bijen die in het wild leven. Maar ook zonder de imker kun je onze bijenvolken zien en horen zoemen. Voel jezelf een metselbij als je in het levensgrote bijenhotel klimt! MIDDELEEUWS FESTIJN 'SPELEN SPIJZEN' Dinsdag 16 juli, 23 juli, 30 juli, 6 augustus en 13 augustus zullen volledig in het teken van de middeleeuwen staan. Dan kun je met het hele gezin naar het Middeleeuws Festijn'Spelen Spijzen'komen. Dat wordt genieten van specerijen, spelletjes en muziek. Ontmoet de verschillende middeleeuwse figuren, kom de schapen aaien of zie de mandenvlechter en de zoutzieders aan het werk. Ook kun je broodjes bakken en zelf mosterd maken. Vanwege de nieuwe tentoonstelling over de Vikingen, zullen deze op een verrassende manier tijdens het festijn langskomen! Kortom: er is weer veel te zien en te doen bij Terra Maris deze zomer, dus graag tot ziens! Het skelet van een potvis. (E. Roetman) Leer meer over de fantastische we reld van de bijen. (Terra Maris) VAN POTVIS TOT PETFLES Potvis Pieter is te bewonderen in de nieuwe wisselexpositie'Van Potvis tot Petfles, wat spoelt er aan in Zeeland?'Hierin leer je natuurlijk van alles over Pieter en zijn grote soortgenoten. Wat gebeurt er allemaal in het 20.000 kilo zware lichaam van dit fantastische zeezoogdier als hij naar de diepte duikt? Waarom is hij kampioen diepzeeduiken? Hoe groot zijn zijn hersenen? Wat eet hij? Waarom spoelen deze reuzen hier aan als ze in de eigenlijk voor hen te ondiepe Noordzee komen? Wat heeft een potvis aan heupbotjes als hij geen achterpoten heeft? Maar er spoelen niet alleen potvissen aan. Met verschillend beeldmateriaal laat Jaap van der Hiele van Reddingsteam Zeezoogdieren zien welke andere bijzondere'aanspoelsels' hij gered heeft of heeft moeten opruimen. Natuurlijk komen zwerfvuil en de 16-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 16