Tekst en foto: Carrie Frederiks Wil je jezelf voorstellen? "Mijn naam is Clarine ten Berge, ik ben nagelstyliste en heb een nagelstudio aan huis." Waarom koos je ervoor om het Heggengebied Arnemuiden te bezoeken? "Het is heerlijk om hier te lopen, vooral nu in het zonnetje. Ik woon aan het eind van het weggetje, net in Arnemuiden, en loop hier bijna dagelijks. Zeker als het zulk mooi weer is als vandaag, is het perfect; het is gewoon warm. Laat de zomer maar komen. Alleen met regen ontzie ik het vaak. Vroeger ging ik hier altijd hardlopen. Dat vond ik fantastisch. Dan ging ik zelfs als het regende en liep hier vaak 's morgens om zes uur al. Heerlijk! Vanwege ziekte heb ik een poosje niet kunnen sporten, maar dat wil ik langzamerhand weer gaan opbouwen Welke sporten doe je graag? "Cardio vind ik het leukst: zwemmen, hardlopen en zumba zijn mijn favoriete onderdelen. Je voelt jezelf daarna lekker fit. Ik deed dat zo'n vier tot vijf keer per week. Dat vond ik wel genoeg naast mijn fulltime Clarine ten Berge vindt het heerlijk om rondom het Heggengebied Arnemuiden te lopen. Heb je nog wensen voor dit gebied? "Nee, eigenlijk niet. Ik geniet er altijd van om in de natuur te lopen. Er zijn hier verschillende paadjes. Het is maar net waar ik zin in heb. Van hieruit ben je bijvoorbeeld zo bij het Veerse Meer, maar vandaag loop ik rondom het heggengebied. Zelfs tijdens het toeristenseizoen is het hier niet zo heel erg druk. Soms kom je een paar wandelaars tegen. In het najaar zie je regelmatig fietsers hun net geplukte bramen in hun fietstassen doen. 's Zomers staan er hier koeien. Die komen gelijk naar je toe als je langskomt. Dat is echt leuk. Ik ben toch al zo'n dierenliefhebster." C. Frederiks is journalist en fotograaf baan in de nagelstudio. Het fijne van mijn werk is dat je de tijden zelf kunt inplannen. Als het bloedheet is zit niemand te wachten om in de salon te zitten. De zon staat er dan pal op. Daarom werk ik meestal 's morgens en 's avonds en heb ik 's middags fijn tijd om te lopen." ZEEUWS-5- LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 5