ZO WERKT Fred Schenk Districtshoofd regio Zuid Fred werkt sinds 1987 bij Het Zeeuwse Landschap. Eerst als veldmedewerker, na een reorganisatie werd hij terreinbeheerder en vanaf 2008 is hij districtshoofd voor Zeeuws-Vlaanderen. in zijn vorige functies bij Staatsbosbeheer en de gemeente Westenschouwen hield hij zich ook'in het groen' bezig. Dat sloot aan bij zijn hobby als vogelaar. Fred telt vogels op de Hooge Platen. (N. von den Berg) foto rechts boven: Sophiapolder is één van de natuur gebieden die onder Freds beheer valt. (M. Klootwijk) Fred inventariseert salamanders. (M. Klootwijk) Door Carolien van de Kreeke Met zijn notitieboekje in de hand verwerkt Fred de aantekeningen van afgelopen week in de computer. Fred arriveeert altijd tegen acht uur op het kantoor annex werkschuur in Oostburg. Met de vier veldmedewerkers en twee beheerders spreekt hij de dag, werkzaamheden en bijzonderheden door. Vandaag kost dat maar een kleine tien minuten, soms is er meer tijd voor nodig. "Het is tweerichtingsverkeer, want van de veldmedewerkers hoor ik hoe het in onze terreinen gaat en of er bijzonderheden zijn." Ze kunnen goed bezig blijven, want op een groot, want op het white-bord in de kantine staat een hele lijst met klussen die op de planning staan. Wat is gedaan, wordt afgevinkt. "De veldmedewerkers doen enorm veel werk. Maar we kunnen niet alles zelf, daar hebben we de capaciteit en de materialen niet voor, dus we besteden ook werk uit." De afgelopen jaren zijn er voor ons Landschap veel natuurgebieden bijgekomen in West-Zeeuws- Vlaanderen. "Zoals de Willem-Leopold Polder, de Aardenburgse Havenpolder, de Zwinpolder, de schansen ..."Fred heeft, samen met de Provincie, veel werk gehad aan de voorbereidingen en het inrichten hiervan. "Nu is onze taak om deze gebieden zo goed mogelijk te beheren." Hij blijkt erg georganiseerd te werken. Per terrein houdt hij bij wie er is geweest en wat er gezien of gebeurd is. De andere beheerders werken ook in dit systeem, waardoor er per gebied een compleet logboek aanwezig is. "Langzamerhand wordt mijn notitieboekje vervangen door een smartphone. Als ik daar aantekeningen in typ, kan ik ze meteen digitaal in het systeem invoeren." Door de nauwkeurige verslaglegging heeft Fred niet alleen van de terreinen, maar ook jaren gegevens van een aantal planten- en diersoorten. ZEEUWS-14

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 14