terra Maris RONDLEIDING ZONDER OGEN Voor het grootste deel van de bezoekers van de landschapstuin van Terra Maris zijn de ogen het belangrijkste zintuig. Natuurlijk ruiken we allemaal de rozemarijn aan onze vingers als we onze handen er doorheen halen en horen we het zwartkopje fluiten in het struweel. Maar doen we dat zo bewust? Toen ik een rondleiding aan blinde en slechtziende mensen gaf kwam ik er weer achter dat onze tuin - als je al je zintuigen gebruikt - meer te bieden heeft dan je in eerste instantie zou denken. Er zijn talloze plekken waarop je de heemtuin op een andere manier kan ervaren. Meteen na de ingang staat groot hoefblad. De geur van zijn blad is bij kneuzing voor de één heerlijk fris en voor de ander stank; een middenweg lijkt er niet te zijn. Bij de Grote kaardebol. (J. Tuin) Runenspel maken. (W. Verschragen) HERFSTACTIVITEITEN In de herfstvakantie staat Terra Maris weer bol van de activiteiten. Er is genoeg te doen voor zowel jong als oud. Zo zijn er wandelingen door de Manteling van Walcheren met verschillende thema's, zoals 'Van Zoet naar Zout', 'Westhove: toen en nu', 'De Manteling in de herfst'en kun je op pad met onze vogeldeskundige. Onder leiding van een gids kan je speuren naar dieren die hun holletjes al winterklaar aan het maken zijn en tijdens de activiteit 'Zoldergeheimen' kom je er achter waar de vogels heentrekken als het bij ons weer winter wordt. In het ScharrelLAB zijn er diverse familie-activiteiten die aansluiten bij de nieuwe tentoonstellingen van Terra Maris: met echte Zeeuwse klei aan de slag, meel maken zoals de Vikingen dat vroeger deden, maar ook uilenballen pluizen, pootafdrukken maken en nog veel meer. Ga je liever zelf op onderzoek uit? Doe dan één van de nieuwe speurtochten! Inwoners van de gemeente Veere kunnen dit jaar nog meer genieten van de nieuwe tentoonstellingen die er in het museum te zien zijn. Met een speciale actie krijgen zij namelijk bij aankoop van een entreekaartje (vol tarief) de POTVISPAS waarmee t/m 31 augustus 2020 zo vaak als men wil het museum gratis bezocht kan worden! Kijk voor alle activiteiten op terramaris.nl. Wietske Verschragen ZEEUWS -16 - LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 16