De aankoop en het beheer van natuurgebieden is de core-business van Het Zeeuwse Landschap en dat zal altijd zo blijven. De eerste uitdaging van onze nieuwe directeur Alexander Bolomey was dan ook om in gezelschap van verschillende medewerkers een bezoek te brengen aan de terreinen. Enkele collega's komen hier aan het woord over het eerste gebiedsbezoek. Het zijn maar enkele van de talrijke excursies. door Marcel Klootwijk, Annet de Ruiter, Wannes Castelijns, Kees van derVlugt, Fred Schenken Chiel Jacobusse. Alexander Bolomey We beginnen in het noorden van Zeeland, bij de (rechts) met Chiel terreinen op Sint-Philipsland. Communicatie- Jacobusse in het medewerker Marcel Klootwijk: "Op 7 maart ging Stolpweggebied Alexander met het communicatieteam op pad. op Schouwen. Op de heenweg hebben we het zeearendnest op de (C. Vreugdenhil) Slikken van de Heen laten zien, maar helaas lieten de roofvogels zich niet zien. Daarna bekeken we de Bruintjeskreek, de Willemspolder en de hollestelle op het Schor van Rumoirt. De Bruintjeskreek heeft net een nieuwe vogelhut en de Willemspolder is nog maar pas in ontwikkeling. Het uiteindelijke doel van de dag was onze eendenkooi en de kooiker Annet. Annet toonde Alexander wat het inhoudt om kooiker te zijn en wat voor werkzaamheden daarbij komen kijken." Annet de Ruijter:"ln het museumkeukentje van de oude kooikerwoning dronken we koffie uit historische kommetjes en gaf ik toelichting op de cultuurhistorie van de eendenkooi. Alexander ontving in de expositieruimte uitleg over het scholenwerk, dat al achttien jaar bekendheid geniet op Tholen en Sint-Philipsland. Ook de overige publieksexcursies kregen aandacht. Daarna bezochten we de eendenkooi. Alexander maakte kennis met het oude ambacht en de gebruiken. De ingehuurde mankrachten voerden op dat moment de jaarlijkse dunning uit." Beleidsmedewerker Kees van derVlugt koos voor een bezoek aan Noord-Beveland. "Vanuit beleidszaken is ZEEUWS - 8 - LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 8