v hH Eind september was het dan zover: in het bijzijn van vele genodigden werd de getijdeduiker officieel in gebruik genomen. Zout Westerscheidewater moet voor eb en vloed in het nieuwe natuur- en recreatiegebied Waterdunen zorgen. y -M i Door Fred Schenk EINDELIJK ZEEWATER WATERDUNEN Waterdunen vanuit vogelperspectief. (Provincie Zeeland) Op een oppervlakte van ongeveer 350 hectare is hier een plan gerealiseerd waar kustversterking, recreatie en versterking van Westerscheldenatuur samenkomen. Aanvankelijk ontmoette het project veel en begrijpelijke weerstand. Zout water in een landbouwpolder inlaten 'schuurt' immers. Vijf partijen werken samen om dit unieke project te realiseren. Dat zijn Provincie Zeeland (trekker van het project), Gemeente Sluis, Waterschap Scheldestromen, Molecaten en Het Zeeuwse Landschap. In de afgelopen jaren zijn al delen van het toekomstige natuurgebied ingericht. Stapje voor stapje nadert de afronding van Waterdunen. De werkzaamheden aan inlaatkreek, bruggen en observatiehutten zijn afgerond en kreken zijn met elkaar verbonden. Het is tijd voor het zoute water! Gebiedsontwikkeling Centraal in het gebied zijn eilanden aangelegd waar kustbroedvogels, zoals sterns en kluten, veilig kunnen broeden.Tijdens laagwater kunnen steltlopers op het droogvallende slik hun voedsel vinden. Rond deze natuurkern komen wandelroutes en observatiehutten, zodat bezoekers de natuur kunnen beleven. Vier hutten zijn al geplaatst. Ook is een flinke natuurspeelplaats voorzien. Ook het Kustlab bij boerderij 't Hof Waterdunen - dat tevens steunpunt voor het toekomstige beheer is - maakt onderdeel uit van het projectgebied. Dat wordt een proeftuin voor zilte teelten, waar we met ondernemers in een aantrekkelijk landschap samenwerken. In de verbrede duinen aan de noordzijde is ruimte voor verblijfsrecreatie. Hier zal Molecaten vakantiebungalows en een duincamping realiseren. ZEEUWS-10-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 10