ZO WERKT Hein Vermin Terreinbeheerder Bevelanden en Sint-Philipsland Hein is met 31 jaar één van de jongste medewerkers van Het Zeeuwse Landschap. Het 'groene' is hem met de paplepel ingegoten. Van zijn ouders kreeg hij veel natuurkennis mee en als klein kind was hij eigenlijk altijd buiten te vinden. Zijn eerste 'buitenbaantje' was bij de buitendienst van een camping. Zijn keuze voor de studie Bos- en Natuurbouw in Velp was dan ook snel gemaakt. Hein werkt inmiddels drie jaar bij onze stichting. Daarvoor was hij bij Traas Ongediertebestrijding werkzaam. Tekst en foto's: Marcel Klootwijk Hein meet het zoutgehalte van plassen in de Willemspolder. Foto rechtsboven: Een gewone pad op de Plaat van de Vliet. Op de vraag of hij het lastig vindt om een veel ouder team te leiden, antwoordt hij: "Nee, eigenlijk niet. Je moet de samenwerking aangaan." Hij heeft dan ook een hecht en goed draaiend team. aan het zoutgehalte van de plassen in de Willemspolder, om te controleren of het gebied al zouter wordt. "Het is mooi om met verschillende afdelingen een plan voor een gebied op te stellen en dan moet in de praktijk blijken of de maatregelen ook effect hebben,"zo legt hij uit. Zulte, zeekraal en klein schorrenkruid op de Rumoirt- schorren. LANDSCHAP ©Na de werkbespreking begint zijn ronde door zijn beheersgebied. Op Sint-Philipsland plaatst hij enkele bordjes bij een nieuwe vogelhut en pakt de bosmaaier nog even om het toegangspad wat begaanbaarder te maken. "Het is toch een visitekaartje van de organisatie," aldus Hein. "De paden naar de vogelhut moeten wel toegankelijk zijn." Even verderop doet hij metingen ZEEUWS-14 ©Hein arriveert op zijn kantoor in het Poelbos bij Goes. Dit is de uitvalsbasis voor zijn beheersgebied, dat Noord en Zuid-Beveland en Sint-Philipsland bestrijkt. In de ochtend begint hij meestal met het beantwoorden van zijn mails en het doorspreken van de werkzaamheden met de terreinmedewerkers. Dan zet hij de grote klussen uit met hen en plant het werk verder in. "Zelf doe ik vaak de kleine klusjes," vertelt Hein. "Zo blijf ik namelijk op de hoogte van mijn terreinen en spreek ik de medewerkers en boeren in het veld." Hein krijgt een belletje van één van de terreinmedewerkers: op de Plaat van de Vliet is in verboden gebied een kano gevonden. "Dat is het afwisselende

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 14