Q Het mooie aan mijn baan is van ontwikkeling tot uitvoering betrokken te zijn bij projecten plaatsen buisjes om de hoeveelheid ammoniak in de lucht te meten. Eens in de zóveel tijd moeten die vervangen worden. "Dit is deel van een landelijk onderzoek naar stikstof in de natuur," aldus Hein. "De buisjes gaan voor verder onderzoek naar het RIVM." Ik vraag hem wat hij het mooiste van zijn werk vindt. Hein vertelt een anekdote over een man die kwam klagen over de hoeveelheid klimop in de bomen in één van de terreinen. "Ik liet hem zien wat een natuurwaarde klimop heeft en hoeveel insecten er op af komen als het bloeit. Hij was helemaal verrast en liet meteen de klimop in zijn tuin ook staan. Dat vind ik nou mooi! Als ik alleen maar op kantoor zit, kom ik deze mensen niet tegen. Ik probeer dan ook veld- en bureauwerk af te wisselen." M. Klootwijk is medewerker afdeling communicatie van stichting Het Zeeuwse Landschap Aangelegd schelpeneilandje voor kustbroed- vogels op de Rumoirtschorren. Hein overlegt op de Plaat van de Vliet met een collega die een kano aantrof. ©Later rijden we over de Philipsdam. "Hier moet het gaan gebeuren straks," vertelt Hein enthousiast. Hij wijst op het gebied de Slikken van de Heen langs de Philipsdam. "We gaan hier een proef starten met wisenten als begrazers. Er komt wel wat bij kijken, zoals het vervangen van het hekwerk en het tijdelijk sluiten van de wandelpaden." Hij straalt helemaal als hij het over de dieren heeft. "Het zijn prachtdieren." aan mijn baan; er komt altijd wel iets onverwachts tussendoor." Hij gaat er naar toe. Er ligt een kano en er zijn resten van een vuurtje. Hij licht de BOA (bevoegd opsporings ambtenaar) in en laat de kano liggen. "De eigenaar komt hem vast ophalen en is zich misschien van geen kwaad bewust." Hij spreekt meteen even de vorderingen door met zijn collega, die in het gebied aan het maaien is, en loopt langs twee recent gegraven poelen voor rugstreeppadden. "Van de zomer zag ik al dat ze waarschijnlijk te ondiep waren en heb ik met een spa nog een deel uitgegraven." Gelukkig heeft dat effect gehad en staat er nu wel water. ■tANDS#/?^ ©In de middag bezoekt hij nog een aantal projecten aan de noordrand van Sint-Philipsland. Zoals de aanleg van broedvogeleilandjes op de Rumoirtschorren. We lopen over het schor en Hein wijst schelpeneilandjes aan. "Hier hopen we volgend jaar de eerste kustvogels te verwelkomen. Het is als natuurcompensatie samen met de Provincie aangelegd. Ook zijn er extra geulen gegraven, om het getijde meer terug te brengen. Ik ben blij om te zien dat het hier al behoorlijk stroomt." Bij het voormalige bosje van Klompe nabij Anna- Jacobapolder zet Hein met een aantal piketpaaltjes een nieuw te graven plas uit. Dit om het de aannemer straks makkelijk te maken. Op het weiland lopen zeventien grote zilverreigers en tien blauwe reigers. "Wat een mooi zicht, hè?,"zegt Hein. "Die komen allemaal op de muizen af." Als laatste klusje voor vandaag staat de Vlietepolder bij Wissènkerke op de planning. Hier hangen op een aantal ZEEUWS-15

Zeeuws Landschap | 2019 | | pagina 15