^^dtoCLHaJ&wjeix, üv Tekst: Marcel Klootwijk Illustraties: Herman Nauta, hermannauta.nl Wannes en Keetje zijn vandaag al vroeg wakker, want ze mogen met fotograaf Marcel mee naar de Boshut in de Waterwinbossen bij Clinge. "Je kunt hier vanuit een comfortabele hut verschillende soorten vogels en ook eekhoorns van heel dichtbij bekijken," legt Marcel uit. "Ik zou graag een mooie foto willen maken van een eekhoorn met een nootje,"zegt Keetje. Wannes gaat liever voor een mooie foto van een boomklever. "Die lopen ondersteboven," glimlacht hij. Lopend door het bos hoort Wannes de boomklever al en Keetje speurt naar eekhoorns. "Wees maar gerust "zegt Marcel, "die ga je zo genoeg zien vanuit de hut." Daar aangekomen nemen Wannes en Keetje snel plaats achter één van de luiken, terwijl Marcel alvast wat voer op een paar mooie plekken voor de hut legt. "De vogels en eekhoorns in het bos weten dat hier vaak gevoerd wordt," vertelt Marcel. En ja hoor, als iedereen binnen is, met ieder een fototoestel in de aanslag, komen de eerste koolmezen al op het voer af. "Ze zijn razendsnel en zitten nauwelijks stil,"zegt Marcel. Opeens slaakt Keetje een kreet en wijst naar buiten: "Kijk een eekhoorntje!""En nog één," roept Wannes. De eekhoorntjes gaan er eens rustig voor zitten en smullen van de walnoten en hazelnoten. De camera's ratelen aan één stuk door, want ondertussen laat de boomklever zich ook al zien! Vroeger schoten jagers vanuit de Boshut in de Waterwinbossen bij Clinge op dieren, maar gelukkig worden er nu alleen nog maar plaatjes geschoten. De eekhoorntjes komen op de nootjes af en zitten soms wel met vijf tegelijk achter elkaar aan. Zeeland heeft weinig bos en eekhoorntjes zijn er dan ook best zeldzaam. Ze komen eigenlijk alleen in de bossen van Oost- Zeeuws-Vlaanderen voor. Als de eekhoorntjes slapen, komt de bosuil in het donker om uit de vijver voor de Boshut te drinken. Soms vliegen alle vogeltjes in paniek weg. Meestal komt er dan een roofvogel, zoals de sperwer, een bad nemen. Wil je ook een keer in de hut fotograferen? Dat kan. Stuur dan een e-mail naar boshutclinge@hetzeeuwselandschap.nl. De boomklever kan met zijn kop omlaag langs de boom lopen; dat ziet er gek uit. ZEEUWS-22-LANDSCHAP ZEEUWS-23-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2020 | | pagina 12