Erwin Put Veldmedewerker i Op de terugweg stuitten we op een witte damhertbok. Zoiets maakt je dag direct goed! Erwin (52) is geboren in Nijmegen en heeft zijn liefde voor de natuur opgedaan in de Ooijpolder. Hij volgde de studie Bos- en Natuurbeheer in Velp en begon zijn carrière bij de Gemeente Zwolle. Na een jaar zag hij een vacature bij zijn oude stagebedrijf Het Zeeuwse Landschap en verhuisde hij naar Vrouwenpolder. Sinds 1990 werkt hij als veldmedewerker bij ons. In eerste instantie in Zeeuws-Vlaanderen, later in de regio Bevelanden en sinds 2003 op Walcheren. Inmiddels is hij verhuisd en heeft na een tijdje in Breskens te hebben gewoond nu vaste voet aan de grond in Middelburg. Tekst en foto's: Marcel Klootwijk Rechtsboven: Parnassia in Oranjezon; Onder het genot van een kop thee, worden de werkzaamheden voor de dag besproken op het kantoor van Oranjezon. Erwin doet dit met beheerder Gerard Wösten. Deze morgen gaat het over de melding van een Konikhengst die vast zou zitten. Met de Gator (elektrische terreinwagen) wordt de zoektocht begonnen. Onderweg stoppen we bij een gebied waarschapen grazen. "Hier hebben we vogelkers gerooid en de schapen eten nu de zaailingen en uitlopers op", legt Erwin uit. "Je ziet al dat er bijna geen jonge vogelkers meer staat". Ondertussen hurkt hij om een plant op naam te brengen. "Dat is het mooie van mijn werk", straalt hij, "je ziet al snel resultaat". "Kijk maar naar dit glad biggenkruid, wat direct profiteert van onze beheermaatregelen". De hengst liep gelukkig weer gezond rond en op de terugweg stuitten we op een witte damhertbok. Erwin had dit dier nog nooit gezien, "zoiets maakt je dag direct goed!". ZEEUWS-14-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2020 | | pagina 14