Willen jullie jezelf voorstellen? "Wij zijn de familie Borsje uit Lekkerkerk. Onze caravan staat gedurende het hele seizoen in Zeeland en vandaaruit fietsen en wandelen we veel. De lange weken van de zomervakantie zijn achter de rug en nu komen we tijdens de weekenden. Theo en ik zijn hier vaak al op de vrijdagavond," legt Petra uit, "en ik arriveer meestal zaterdagsochtends," neemt dochter Arneja het vertelstokje over. "Omdat ik onregelmatige diensten heb, ben ik ook 's maandags vrij. Onze weekenden zijn dus extra lang. Meestal neem ik mijn camera mee. Ik ben een fanatiek natuur- en sportfotograaf. Niet professioneel hoor. Het is meer een uit de hand gelopen hobby." Waarom hebben jullie ervoor gekozen om landgoed Land lust te bezoeken? "Wij doen aan geocaching (een soort schat zoeken met behulp van een gps of telefoon) en hier in de omgeving liggen een aantal caches. Zo kom je vaak op heel verrassende en onbekende plekken. Vandaag doen we een multi cache. Zoals de naam al aangeeft bestaat die uit meerdere caches waarbij we onderweg puzzels moeten oplossen die ons naar de volgende cache leiden. Theo en ik zijn overigens al eens eerder op Landlust geweest. We waren toen afgestapt voor een kopje koffie en hebben hier toen een wandeling gemaakt." Wat vind je van het landgoed? "Dit is natuurlijk niet zo'n heel groot, maar wel een mooi en rustig gebied. Toen we hier de vorige keer waren, was het overigens wel drukker." Hebben jullie nog wensen voor dit gebied? "Wat we jammer vinden, is dat er zo weinig nestkastjes voor vogels en vleermuiskasten hangen. En bij het bankje missen we een prullenbak. Verder hebben we niet zoveel wensen. Laat de natuur de natuur maar. Als je die gewoon zijn gang laat gaan en de omgewaaide bomen laat liggen, is dat goed voor de biodiversiteit." Tijdens het geocachen in de omgeving van Heinkenszand doet de familie Borsje ook Landgoed Landlust aan. Bezoeken jullie wel eens andere gebieden van Het Zeeuwse Landschap? "We komen al 25 jaar in Zeeland en we zijn vaak in de natuurgebieden van Het Zeeuwse Landschap te vinden. Wat ons overigens opvalt is dat er sinds de Corona veel meer wandelaars en fietsers zijn." C. Frederiks is journalist en fotograaf. Naschrift: Wij hebben er als Zeeuws Landschap bewust voor gekozen om geen prullenbakken in onze gebieden te plaatsen. Uit ervaring is gebleken dat het vaak meer afval aantrekt en er meer zwerfafval door komt. Ook trekt het ongedierte aan en is het gevaarlijk voor de grazers die in onze gebieden lopen. Het bos van Landlust behoort tot de oudste bossen van de Bevelanden en heeft daardoor genoeg natuurlijke holtes waar vogels en vleermuizen gebruik van kunnen maken. ZEEUWS-5-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2020 | | pagina 5