Als bij het schonen (of modderen) door de kleilaag wordt gestoken, is de put onbruikbaar voor het vee. Sommige putten kunnen moeilijk of beter niet met. een kraan worden geschoond. Putten die moeilijk te bereiken zijn of waar zeldzame planten en dieren in voorkomen, kunnen beter met de hand worden geschoond, bijvoorbeeld door vrij willigers. De beste tijd om een drinkput te schonen is grofweg gesproken oktober, afhankelijk van het weer. In oktober hebben de meeste amfibieën het water verlaten en zijn ook de jonge dieren in staat een goed heenkomen te zoeken. Na oktober kunnen de dieren het water en de modder weer opzoeken voor hun winterrustBovendien zijn de weilanden na oktober vaak zo nat dat de wei dan kapot gereden zou worden. Als het een koud najaar is kan het schonen beter eerder gebeuren. Ook als de put uitgedroogd is, kan er geschoond worden. Het vee krijgt dan weer drinkwater en in eert droge put zitten geen amfibieën, zodat het schonen dan ook qeen kwaad kan. Risto Louws 19 Onze Bibliotheek In ons kantoor op de Grote Markt is een begin gemaakt met het opzetten van een bibliotheek. Deze is onder andere bedoeld voor: 1° mensen die in hun vak bij willen blijven; 2° vrijwilligers die bijvoorbeeld iets willen weten over de wetgeving op het gebied van het vrijwilligers werk 3° stagiaires die een scriptie moeten maken 4° personen die een verslag of rapport over kleine landschapselementen willen maken of uit hoofde van hun werk bij de Stichting iets na willen zoeken. Wat. kunnen we zoal in de bibliotheek aantreffen? TIJDSCHRIFTEN Er zijn ongeveer 28 tijdschriften die onderwerpen be handelen zoals natuur- en landschapsonderhoudmilieu educatie; tijdschriften die door natuurbeschermings organisaties worden uitgegeven zoals Wantij, de Steltkluut en Natuurbehoud BOEKEN Er zijn veel boeken aanwezig die over zeer uiteenlopende zaken handelen, zoals wetgeving, milieu technologie, wetenschappelijke publikaties of onder zoek op het gebied van flora en fauna. Het ligt in de bedoeling in volgende nummers geregeld een van deze boeken te behandelen. FOTO'S Er liggen fotoalbums ter inzage. Deze zijn ondermeer bedoeld ter illustratie van diverse artikelen. We hebben tot nu toe reeds 2 series, namelijk één over drinkputten en één over knotbomen. Alle boeken, tijdschriften en foto's liggen voor iedereen vrij ter inzaqe op ons kantoor op de Grote Markt.Wil je iets lenen, dan kun je hierover contact opnemen met Wil Yntema op het kantoor in Goes. Wil Yntema 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1987 | | pagina 11