INHOUD. -Voorwoord Foort Minnaard) 2 -Terugblikken op de cursus landschaps verzorging (Marjon Lippens) 3 -Verslag vrijwillige landschapsonderhoudsploeg Walcheren/Beveland (Harry verkaart) 6 -Natuurliefhebbers zijn geen ééndagsvliegen (Vico Hoorman) ll -Vrijwilligerswerk op de Hooge Platen (Ingeborg Sanderse) 12 -Werkvakanties in natuurreservaten 14 -Proost (Astrid Westdorp) 16 -Drinkputten Risto Louws17 -Onze bibliotheek (Wil Yntema) 20 -Agenda 21 -Contactadressen vrijwillige onderhoudsploegen 22 -Colofon 23 1 VOORWOORD. Voor u ligt een eerste uitgave van een contactblad van de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Het is voo ral bedoeld voor vrijwilligers, zowel deelnemers aan doordeweekse vrijwillige Landschapsonderhouds Ploegen (VLPn), als deelnemers aan het weekendvrijwilligerswerk. Daarnaast wordt het aan diverse andere geïnteresseerden, aan vrijwilligersvacaturebanken, bibliotheken e.d., toe gezonden. De eerste uitgave is te beschouwen als een proefnummer. Het gaat er vooral om na te gaan of er onder de vrijwilligers belangstelling is voor dit contactblad. Onder deelnemers aan VLPn bleek deze belangstelling èr afgelopen winter te zijn. Zij hebben een belangrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van dit eerste nummer. Misschien dat door het verschijnen van dit nummer ook bij de weekendvrijwilligers belangstelling ontstaat voor het meehelpen aan de totstandkoming van volgende nummers. Dit kan in de vorm van het leveren van ideeën, artikelen, nieuws voor de agenda, foto's, tekeningen, maar ook door mee te doen aan het in elkaar steken van het blad, dus door in de redaktie zitting te nemen. Wie meldt zich aan Bovendien horen we graag wat jullie vinden van dit blad. Hoe komt het over, wat valt er te verbeteren, wat wordt gemist, wie stelt regelmatige toezending op prijs (maar ook: wie kan het blad gestolen worden..), enzovoorts. Tot slot veel dank aan de samenstellers van dit eerste nummer Foort Minnaard coördinator Stichting Landschapsverzorging Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1987 | | pagina 2