Hoeve 'Ter Mee' was het volgende object. De hoeve is een onderdeel van het biologisch-dynamisch bedrijf 'LoverendaleWe begonnen met een flink uitgegroeide meidoornhaag van 75 meter lang.In het begin deden we dit met handzagen. Om de er tussen staande bomen neer te halen gebruikten we een werpanker, een vinding van Sjaak Herman. De eerste dag begonnen we met zes man, op de derde dag waren we nog met slechts 2 man over. V/ervolgens kwam een 30 meter dubbele meidoornhaag met elzen aan de beurt. We gingen toen toch maar gebruik maken van de motorzaag.Daar kwam nog bij dat er in deze haag bacterievuur zat. Om de drie struiken moesten we de motorzaag en het overig gereedschap in de formaline dopen voor ontsmetting. 7 Omdat de boer al eens drie lekke banden had gehad op één dag mochten we beslist geen meidoorn meer op het pad laten vallen. Alles moest dus over en door de sloot worden afgevoerd. Enkele meidoorns en elzen lieten we staan in de haag uit kunstzinnig en land schappelijk oogpunt. In het verlengde van deze haag langs het pad stond een rij hoge wilgen, die in een ver verleden ooit eens geknot waren. Nu ston den er takken op van ongeveer 30 jaar oud! Deze wilgen moesten dus opnieuw worden geknot. Ondanks de bescheiden mankracht en tegenwind vielen de meeste bomen in de goede richting, op één na. We moesten aldus constateren dat Tarquinius alleen geen wonder en kon verrichten. In de val werd een kruiwagen met beide poten op/in de grond gedrukt. In de relatie met de boer veranderde weinig, en die was toch al niet zo optimaal. Een vijftal wilgen konden we dat voorjaar nog knotten. Samen met de dubbele meidoornhaag kostte dat de arbeid van 2\ man van in totaal 4 dagen. Toen liepen de wilgen uit en volgde een lange zomer vakantie. In november werd de draad weer opgepakt. De \yLP Walcheren werd nu Walcheren/Beveland. Vanuit Zuid-Beveland kwam nu ook de nodige versterking. Na eerst met mannenbroeders te zijn geweest, werden we nu geconfronteerd met vrouwelijke overmacht. Dit alles werd gelukkig in goede banen geleid. De V/LP kreeg nu ook de beschikking over een caravan, weliswaar eentje met een manke poot. Het moge duidelijk zijn dat we verder gingen op 'Ter Mee'. De in het afgelopen voorjaar geknotte wilgen waren mooi uitgelopen, en kon den dus worden gesnoeid. Tussen de wilgenrij stond een dubbele haag welke afhankelijk van de situatie tot de grond of tot op 1 meter werd teruggezet. Samen met de resterende 9 knotwilgen werden hier nog zes dagen doorgebracht. Na afloop gingen we touwtje springen, en een appeltje voor de dorst was ook welkom van het rasBramley's Seedling. Aan de overkant op hoeve 'Rijnsburg'werd het werk ver volgd. Rond een drinkput die geheel door regenwater gevoed wordt, 8

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1987 | | pagina 5