6 De Groese Duintjes stond bekend als voortplantingsplaats van de zeldzame boomkikker* Het is echter alweer enkele jaren geleden dat er roepende kikkers zijn gehoord. De voortplantingsplaats was een put onder aan de voet van de zuiddijk ter hoogte van het Paviljoen. Deze put is nu vrijwel verdwenen en niet langer geschikt. Uel zijn dit voorjaar kleine watersalamanders en kamsa1amanders aangetroffen in het uiterst zuidoostelijk deel van het gebied. Na de dijkverzwaring restte van de Groese Duintjes nog ca. 10 ha., en dit was voor 't Duumpje aanleiding het waterschap te vragen of zij genegen was het te willen beheren als een natuurgebied. In principe was het Waterschap hiertoe bereid. 't Duumpje stelde in overleg met Provinciale Waterstaat een beheersplan op. Dit plan is aangeboden aan het dagelijks 6 Bestuur van het Waterschap het Vrije van Sluis, dat het plan daarna in grote lijnen goedkeurde In 't vroege voorjaar van 1987 is het waterschap zelf begonnen met het afzetten van wilgenopslag in het oostelijke stuk. Het afvoeren van het afgezette materiaal bleek te arbeidsintensief, zodat besloten werd het terplaatse te verstoken. Dat is wel begrijpelijk, maar niet in overeenstemming met de opzet. Dit werd dan ook alras stopgezet, en besloten werd om het met vrijwilligers trachten te doen. Als van de hemel gezonden kreeg SLZ een tweetal aanvragen van studentenverenigingen voor werkkampen: het moest zwaar en vuil werk zijnJt Dit paste precies in ons straatje, en alras werden afspraken gemaakt, met het gevolg dat in de periode laatste helft augustus tot begin september 1987 2 studentenwerkkampen aan de slag gingen. Stobben werden uitgegraven en uitgedragen, evenals takhout, riet en hooi, dat tevoren door het waterschap afgezet en gemaaid was. In totaal is door ca. 120 studenten 2400 uren gewerkt In de 2e helft van september toog een groepje door-de-weekse vrijwilligers van de "overkant" aan het werk: met de zeis werd een stuk riet in het Westelijk deel gemaaid, maar dit bleek niet genoeg op te schieten, waarna met de motormaaier nog een stuk gedaan werd. Het waterschap heeft de rest gemaaid, en het maaisel werd afgevoerd naar de weg. In totaal is hieraan door ca. 10 vrijwilligers 110 uur gewerkt. Alle uitgedragen materiaal werd door het waterschap afgevoerd naar een nabijgelegen 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1988 | | pagina 5