brandplek In 1988 werd opnieuw door twee werkgroepen gewerkt* Het betrof dit keer één studenten werkkamp en één groep uit een gezinsvervangend tehuis in Laren. De laatste stobben in het oostelijk deel werden uitgegraven; een klein wilgenbosje in het westelijk rietveld werd afgezet, stobben werden meteen uitgegraven; het westelijk rietveld en de dijkberm werden gemaaid. De begeleiding van, en toezicht op de werkzaamheden, het werkoverleg met het waterschap, en de huisvesting van de werkkampen, werden verzorgd door de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Sjaak Herman. IINDEW IN ZEELAND In Zeeland staan nog veel waardevolle bomen. Eén van de meest bekende soorten is de Linde. In dit artikel wordt iets meer verteld over deze boomsoort. Soorten De linde komt in verschillende soorten in de loofbossen van bijna geheel Europa voor. In Nederland zijn slechts twee soorten inheems. Deze vinden we nu voornamelijk aangeplant op dorpspleinen, in parken en plantsoenen, langs wegen en als leibomen voor huizen. Het zijn de Grootbladige Linde CTilia p1atyphy11osen de Kleinbladige Linde CTilia cordata)De Kleinbladige Linde heeft, zoals de naam al zegt, gemiddeld een kleiner blad, 3-8 cm, dan de Grootbladige Linde met een blad dat 5-15 cm breed is. Een groot blad van de K1ein-b1adige Linde kan dus groter zijn dan een klein blad van de Grootbladige Linde. De vlugge determineerder is dus gewaarschuwd. Hen kan de twee soorten beter van elkaar scheiden door te kijken naar de onderkant van het blad. Die is bij de Kleinbladige Linde kaal Grootbladige Linde zacht behaard. Teneinde determinatie nog wat moeilijker te maken, is in Nederland vaak een kruising tussen beide genoemde soorten aangeplant: de Hollandse Linde. Tegenwoordig Dorden ook wel de Krimi inde en de Zilverlinde geplant. Beide soorten zijn afkomstig uit het gebied rond de Zwarte Zee. Ze worden vooral binnen de bebouwde kom geplant. en bij de 9

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1988 | | pagina 6