VERZAMELDE FtEI I S I NORUKKEIN Eén van de eerste dingen die opvallen bij het inrijden van het heuvellandschap zijn de talloze meidoorns die de boomgaarden omgeven Cals haag!); het lijkt wel of het bacterie- vuur aan Engeland voorbijgaat» Langs de randen van de akkers vind. je veelvuldig hakhout» De Iep komt het meest voor» Helaas zijn ze erg aangetast door de Iepeziekte» De Zomereik komt ook veel voor» De Gaspeldoorn is een algemeen voorkomende wegbermsoort, hetgeen wijst op een zandige bodem» Het. totale landschapsbeeld maakt een rommelige indruk; dode bomen worden niet weggehaald en wegbermen worden niet of nauwelijks gemaaid en waar dit gebeurt is dit beperkt tot een zóne van 1 meter» Langs de akkerranden vinden we vaak de Adelaarsvaren» De voornaamste akkerbouwgewassen zijn de granen; onafzienbare vlakten» Hidden op zo'n akker vind je dan vaak een bosje met Es of Eik; soms zijn de percelen omzoomd met eikebosjes of een meidoornheg. Als bijzonder fauna-element treffen we in de Broads de Swallowtail aan, die de Helkeppe als waardplant heeft» Deze vlinder heet bij ons Koninginnepagehet betreft hier de ondersoort 'britannicus'die alleen in Norfolk in de Broadlands voorkomt» Roe1 of Bijl 8 Donderdag: How Hill Uat opvalt zijn de mooie bruggetjes in de paden gemaakt op zwarte kunststofmatdan gespleten stammetjes en tenslotte vuursteen- grind en zand; als je op deze bolle paadjes stampt "golfde" het terrein, grappige gewaarword i ng Horning Hall Harshes Hoeilijk zo'n groot gebied te beheren; stukken rietland worden gemaaid en op schoven gebonden en verkocht om daken te bedekken Andere gedeelten worden door gebrek aan tijd iedere 5-6' jaar afgebrand om het jonge boomopschot terug te dringen. Turner Road Jeugdherberg gaat open; per busje moest gelijk een tafeldekker en een afwasser komen! Ik hoop niet dat ik wc-corvee krijg! Dia's gezien over het werk van BTCVdaarna naar de pub geweest; laatste glas naar binnen geklokt omdat wij vóór 11 uur binnen moesten zijn Leo leest een sprookje voor uit Norfolk, welterusten» Vri jdag Engels ontbijt; Gepocheerd ei, worstje, toast, witte bonen in tomatensaus» Zaterdag Op weg naar Ranforth Harsh hebben we een kerkje beklommen; daarna naar het rietland waar al gemaaid was en geharkt moest worden» Zelf een beetje tractor gereden, maar vol jalousie weggefloten door de rest! Tarquinius Noyon 9

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1988 | | pagina 6