opstellen voor één of meerdere terreinen in Zeeland» Zo kwam ik bij de SLZ terecht» Hier heb ik twee beheersplannetjes opgesteld Over dat werk zal ik hierna nog wat meer zeg gen» In elk geval heb ik d.m.v» de praktijk periode veel ervaring kunnen opdoen over het beheer van natuur- en 1 andschapCse1ementen Stage bij de SLZ Na overleg met Foort ïlinnaard en Peter Haas werd. besloten dat- ik twee plannen zou op stellen; een plan voor een historische tuin te Zuiddorpe en een plan voor de Dries- Arendskreek te AxelBeide terreinen heb ik eerst samen met- mijn mentor, Peter Haas be zocht» Ik mocht- verder zelf bepalen waarmee ik zou beginnen en hoe ik tot een plan kon komen. Hierdoor kon ilc het werk tamelijk zelfstandig doen. De historische tuin te Zuiddorpe Deze tuin, waarvoor ik éérst een plan heb ge maakt, ligt aan de rand van Zuiddorpe en is bijna 1 ha» groot» In deze t-uin staan een aant-al oude, waarde volle bomen, zoals: de mammoetboom, enkele beuken, een moerascypres en een Ginkgo» Ver der ligt er een hoogst-amboomgaard in (met vele oude rassen?» Achterin de tuin ligt- ook een grot, die dateert van vóór 1876» Eén en ander wijst er dus op dat er een interessant- st-ukje geschiedenis aan de tuin vastzit» Ik ben dan ook begonnen met- het verzamelen van informatie m»b.t» de geschiedenis van de tuin» Dit was trouwens ook wel nodig om wat meer duidelijkheid te krijgen over de 16 st-ruktuur in de tuin» Toch waren er maar zeer weinig mensen die wat meer over de tuin konden vertellen» In het archief van de R»K» kerk van Zuiddorpe kwam ik wel één en ander t-e weten over de grot en het schuurtje» Dit laatste is nog gebruikt als kerkje Ct-ot- 1737) Over de tuin zelf kon ik hier niets vinden Gelukkig kwam ik via bewoners van Zuiddorpe in kontakt met Dhr» van Haelst» Deze meneer heeft jarenlang naast de tuin gewoond en heeft mij aardig wat gegevens over de t-uin verteld. Hiervoor ben ik hem erg dankbaar. Als belangrijkste punten zijn in het plan opgenomen - gazons vrijmaken van opslag ed 17 Het schuurtje daterend uit 1788.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 10