- vrijstellen van waardevolle bomen en e1ementen - opknappen van de haag aan de zuidkant; - inrichten van de voormalige struikenboomgaard als natuurterreintje. Hiervoor zijn de volgende maatregelen nodig: - verwijderen van een respectabel aantal esdoorns die op het gazon zijn opgeschoten of de waardevolle bomen overgroeien; - verdere opslag van de voormalige gazons verwijderen - haag aan de zuidzijde van de tuin terugzetten - populieren verwijderen uit de haag aan de oostzijde van de tuin; - bijplanten van hoogstamfruitbomen Dit plan is eind december met de huidige eigenaren besproken. Deze wonen in Brussel, daarom was het moeilijk om een afspraak met hen te maken en om een gesprek met hen te voeren. Cmijn kennis van de Franse taal is nl. zeer beperkt) Omdat ze over het toch nogal ingrijpende plan nog eens wilden nadenken begon ik vast aan het 2e plan: voor de D.A. Kreek te Axel. Aan het eind van mijn stage kreeg ik gelukkig nog bericht van de eigenaren van de tuin te Zuiddorpe; Op enkele kleine puntjes na gaan ze met het plan accoord!Hijn werk zal dus niet voor niets zijn geweest. Peter Haas zal waarschijnlijk verder met het plan aan het werk gaan. Vooral het nagaan van de historische gegevens vond ik bij deze opdracht erg interessant. Hopelijk wordt, c.q. blijft deze tuin een 18 mooi en waardevol element! De Dries - Arendskreek Dit terrein, wat ten oosten van Axel ligt is aangewezen als natuurgebied. Een groot deel van deze kreek is echter beplant met populieren. Een deel ervan is al gekapt, maar de vrijgekomen grond is nog niet opnieuw ingeplant. Verder ligt er een stukje grasland wat de laatste jaren door vrijwilligers wordt gemaaid. Ook rondom de put bij het erf zijn de laatste jaren werkzaamheden uitgevoerd door de SL2. 19 T>LR\lKRFmr MPpo MOERAS STRUIKENBTPl IILWNBOS PCTPUL IEREN F IF ENHAKHOUT CL/FNRIJ

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 11