weer contact met de mensen van de Steltkluut, So is hij altijd bezig gebleven met knotten en snoeien* Nu is hij in het weekend actief in de knotgroep van de Steltkluut, Lucien vindt het heel gezellig om met zo'n grote groep vrijwilligers naar buiten te gaan en op het land te werken, vooral als het lekker weer is. Het is best zwaar werk, maar dat vindt hij geen nadeel, "Ik zie het als een soort sport," zegt Lucien, "gezonde lichaamsbeweging in de buitenlucht," Door de week is hij op andere manieren bezig met natuur en milieu. Vorig jaar heeft hij met zijn broer Johan de "Bomenwerkgroep" opgericht. Deze groep inventariseert de bomen op Zeeuws Vlaanderen en probeert het gemeentebeleid te beïnvloeden. Ook neemt hij deel aan een werkgroepje dat een beheersplan opstelt voor de "E1 derschansbij Aardenburg, Volgens Lucien zijn dit soort activiteiten bijzonder belangrijk voor het natuurbehoud.. Haar zelf bezig zijn met snoeien en knotten is óók van belang en bovendien een welkome, sportieve afwisseling. Naast zijn bemoeienissen voor de SLS, de Steltkluut en de genoemde werkgroepen heeft hij nog andere stokpaardjes: hij is lid van een Nicaragua-comitée en elke woensdag is hij te vinden achter de toonbank van de wereldwinkel te Terneuzen. Hij doet zijn werk met een idealistische doelstelling voor ogen: "het bevorderen van een zo leefbaar mogelijke wereld, zowel voor mens als milieu". Verder heeft hij ook nog een paar hobby's, te weten sport (hij is lid van een acrobat i ekc1ubj een dramatische expressie, 6 Lucien is van plan met zijn werk gewoon door te gaan zoals hij nu bezig is, "Ik verwacht ook geen grote veranderingen in de noodzaak om actief te blijven" licht hij toe. Een toekomstwens van Lucien is het creëren van enkele natuurlijke bosgebiedjes in Seeuws-V1aanderen"Veel boomsoorten die hier van nature horen te groeien, zijn hier helemaal niet meer" zegt Lucien, "En er zijn zoveel organismen van afhankelijk. Het zou echt een enorme stap vooruit zijn als we hi et- wat meer natuurlijk bos hadden," Uil rieyboom Nettie Ui lderom NATUURONTWIKKEIXNG Natuurontwikkeling betekent het tot ontwikkeling laten komen van een stukje natuur. Dat kan klein zijn Ceen grote bloembak op een balkon), en dat kan ook enorm groot zijn (de Oostvaardersp1 assen in Flevoland), Het begrip is nog tamelijk nieuw. Tot voor kort werd door natuurbeschermers meer gekeken naar behoud en onderhoud van dat wat er al was. Nu wordt echter steeds vaker onderkend dat er ook nieuwe natuurgebieden kunnen ontstaan, In de komende tijd zal regelmatig een artikel over natuurontwikkeling in De Boom In opgenomen worden. Daarin zullen met name voorbeelden van kleinschalige natuurontwikkeling, die door velen onder ons nagevolgd kunnen worden, beschreven worden. Dit eerste artikel geeft een korte algemene inleiding.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 5