Elke takkenbos is ca. 2.5 m. lang met een diameter van ca. 30 centimeter, liet in de grond geslagen stokken houden we een ingang van 15 a 20 cm. vrij, met andere in de grond geslagen stokken geven ue de "uoon"-ruimte vaste vorm. De "woon"-ruimte vullen we gedeeltelijk op met hooi en/of droge bladeren. Op de tweede laag brengen we zoals in fig. 1 is aangegeven landbouwfolie aan zodat de "woon"-ruimte ook lekker droog blijft, daarna met een derde en eventueel een vierde en vijfde laag het geheel afwerken. Om de houtmijt te verankeren slaan we dwars door de takkenbossen, maar niet door het folie natuurlijk, enkele stokken in de grond. 26 Met dit verankeren kan al bij de eerste laag begonnen worden. Voor het gemak kunnen we, als de mogelijkheid zich voordoet, de houtmijt ook tussen twee boomstammen aanleggen. Wanneer er in de buurt van dit zoogdierenhuis bramen en/of andere kruip- of slingerplanten groeien, zal het na een groeiseizoen overwoekerd zijn en bijna onzichtbaar in de begroeiing zijn opgenomen. Vogelwiqwams Deze worden speciaal voor broedvogels gemaakt, zie fig. 2, en bestaan uit schuin tegen een boom geplaatste takkenbossen, dikke takken, etc. De ruimte tussen takkenbossen en de stam wordt zo mogelijk opgevuld met wortelstokken o.i.d. Daar vogels horizontale vertakkingen nodig hebben om te nestelen moeten we er voor zorgen dat die er voldoende tussen zitten. Het geheel verstevigen we door rondom één of meer metalen draden aan te brengen figuur 2 VERVteviGimg'S DRaAt> 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 15