f* ST .v\SïONZE BIBLIOTHEEK Met het voorgaande heb ik enkele mogelijkheden naar voren gebracht voor het verwerken van klein takhout. Met wat fantasie zijn er nog wel meer te vinden Cwat deed men vroeger niet allemaal met wilgetenen?)» Belangrijk is dat we als beheersgroepen het goede voorbeeld geven aan boeren, burgers, waterschappen, gemeenten en provincie en geen biologisch materiaal in de fik steken, want daarmee bewijs je zeker de natuur en het milieu geen goede dienst! En..» daar werken we toch juist voor? Luud Persijn Uerkgroep Landschapsverzorging Ualcheren Omdat het de bedoeling is regelmatig artikelen over natuurontwikkeling in ons blad te publiceren1ijkt het me zinvol om ook in "onze bibliotheek" aan dit onderwerp aandacht te besteden. 28 Bij het ministerie van landbouw en visserij is een studieboekje verschenen in de serie: Natuurontwikkeling, een verkennende studie. De volgende onderwerpen worden behandeld: - wat we onder natuurontwikkeling verstaan en hoe het werkt in de praktijk. - natuurontwikkeling in historisch perspectief: rol van de mens als natuurbeheerder - ecologische referentie: bepaalde beelden waar een mens zich aan vasthoudt in de natuur - systeembenadering: ecosysteem en mogelijkheden voor natuurontwikkeling in b.v. Uaddenzee en IJsselmeergebied In de slotbeschouwing wordt het belang onderstreept van nader onderzoek. Vooral ook omdat het een actueel onderwerp is, is dit boekje interessant om te lezen en te bekijken i «v.m de mooie foto s. Uil Meijboom 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 16