_ÏmEDEDELINGEN De GEMEENTE UISSENKERKE stelt in 1990 f 500 beschikbaar aan SLZ als waarderingssubsidie voor de aanzienlijke hoeveelheid werk die de laatste jaren door vrijwilligers verricht is aan met name het onderhoud van de knotbomen die gelukkig nog in grote getale in de gemeente Uissenkerke voorkomen, Bovendien heeft de gemeente toegezegd om waar mogelijk en nodig in de toekomst hulp te bieden bij het opruimen van snoeihout en dergelijke door het beschikbaar stellen van een snippermachineDe stichting is de gemeente Uissenkerke uiteraard zeer erkentelijk voor deze vriendelijke geste. Uiséenkerke is momenteel de tweede Zeeuwse gemeente die geld beschikbaar stelt voor het 1andschapsonderhoud binnen de gemeente. De gemeente Goes doet dat al enkele jaren in het kader van de uitvoering van werkzaamheden voortvloeiend uit het gemeentelijke landschapsbeleidsplan. De gemeente bekostigt de onkosten die vrijwilligers maken, zorgt voor de afvoer van snoeihout en maaisel en betaalt de materialen die nodig zijn voor bescherming en herstel van kleine landschapselementen Niet onvermeld mag blijven dat ook de gemeente Uesterschouwen en enkele waterschappen af en toe hulp bieden bij het vrijwilligerswerk door het beschikbaar stellen van materieel en het afvoeren van snoeihout en dergelijke. Foort Minnaard 30 NATIONALE UERKDAG IN HET LANDSCHAP 1990 Voor de vierde maal wordt dit jaar met de Nationale werkdag in het landschap het seizoen geopend voor het vrijwilligerswerk in het landschap. Op zaterdag 13 oktober is overal in het land zichtbaar wat stichtingen voor landschapsonderhoud en vrijwilligers- groepen doen voor de natuur in eigen omgeving.De SLZ heeft gekozen voor de hoogstamboomgaard in het recreatiegebied Hollandse Hoeve bij Goes als centraal punt in de provincie, waar extra aktiviteiten plaatsvinden. Daarnaast wordt lokaal gewerkt door regionale groepen. Het landelijke thema is dit jaar: Cmoet de natuur) "inpakken en wegwezen?". Stichting Landschapsverzorging Zeeland geeft dit vorm door een drinkput in te pakken. Openingshandeling van de Nationale werkdag is het uitpakken van de put, die aansluitend door basisschool de Uingerd geadopteerd wordt. Tevens wordt door SLZ een beheersadvies voor de hoogstamboomgaard aangeboden aan dhr. v.d. Ree, wethouder Ruimtelijke Ordening van gemeente Goes. Vrijwilligers werken aan het snoeien van hoogstamfruitbomen en het maaien/afvoeren van gras. KNNVafd. Beveland openen het door hun uitgezette natuurpad door de Hollandse Hoeve met de overdracht aan de gemeente. De Rijks Middelbare Agrarische School uit Goes verzorgt een tentoonstelling en prijsvraag van oude en moderne fruitrassen. Verder zijn aanwezig met een voorlichtingsstand: Stich ting Behoud de Zak van Zuid—BevelandZeeuws Biologisch Museum e.a. Peter van der Vliet 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 17