boerderijenstichting zeeland geregeld. Toen er op Schouwen nog een vrijwi11igersgroep op de zaterdag aktief was, deed ik hier altijd graag aan mee. Ik herinner me een aantal plaatsen waar we gemaaid hebben: Sasput, Ueversin1aag Dijkwater, Zuiddijk, Rietdijk. Ue hebben wilgen geknot en geplant langs een aantal dijken en wegen, stuwdammetjes gemaakt om het water op een gewenst peil te houden, etc. Jullie kennen het allemaal wel. Ik was in ieder geval een beetje bekend met de Stichting; een afspraak voor een gesprek was nu snel gemaakt. 10 Opdracht en uitvoering Op Noord—Beve1and heeft de Stichting wel een paar projecten lopen in de vorm van het knotten van knotbomen en soms bellen eigenaren van drinkputten voor het onderhoud hiervan, maar het overige deel van het eiland was eigenlijk onbekend terrein. Zodoende werd het tijd om eens een totaalbeeld te krijgen. De landschapsinventarisatie hield in dat de floristisch interessante dijken werden opgespoord en alle weg- en dijkbeplantingen in kaart werden gebracht. Voorts heb ik gegevens verzameld omtrent het voorkomen en de verspreiding van knotbomen, lei linden, hoogstamfruitbomen en drinkputten. Voor deze kleine landschapselementen kwam ik op de boerenerven; dit vormde de reden om tegelijkertijd de boerderijen te inventariseren. Dit onderzoek van de Boerderijenstichting Zeeland houdt in dat een formulier wordt ingevuld waarop tevens een foto geplakt wordt. Het betreft boerderijen die ouder zijn dan 50 jaar, waarvan allerlei bouwkundige elementen genoteerd worden 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 7