boerderijen kampen overigens met hetzelfde probleem: grote schuren die veel onderhoud vergen, en die beperkte mogelijkheden bieden voor de huidige bedrijfsvoering met haar grote machines. Voor wie meer informatie wil, verwijs ik door naar het kantoor van de SLZwaar het gehele verslag aanwezig is. Anton van Berchum 14 Ter nagedachtenis. THEO SARNEEL Plotseling is je route anders, moet je niet meer dat extra rondje doen om Theo op te halen Onwaarsch ijnlijk De afgelopen jaren was ik niet anders gewend. Als hij enigszins kon was Theo present. Altijd met een heel eigen inbreng. Het landschap belevend vanuit een typische visie, waarbij soms ook die hoge fabrieksschoorstenen als apart landschapselement werd gewaardeerd. Vaker waren het de oude stukjes landschap welke zijn aandacht trokken en via zijn kennis van historie mochten wij meegenieten. Theo was zo'n beetje de baas van de grondploeg Uat je ook doet, doe het goed en laat alles netjes verzorgd achter, dat was zijn f ilosof ie Het snoeihout netjes opruimen, het dikker hout nauwkeurig op meters zagen. Met trots terugkijkend naar de bomen die gesnoeid zijn of de heg die weer geknipt is. De fraaie rij knotwilgen bovenop de dijk bij Stoppe1dijkveer vormde één van de eerste projekten waar hij bij was, >in de koude winter van '85/'86. Iedere keer als we er later weer eens langs kwamen zei hij weer: "kijk eens hoe mooi onze knotjes erbij staan!Deze winter moeten ze weer gesnoeid worden. Theo zal er dan niet meer bij zijn. Ue zullen hem missen, als vriend. Peter Haas 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1990 | | pagina 9